Imieniny: Joanny, Zuzanny

Wydarzenia: Dzień modlitw za Kościół w Chinach

Wspomnienia

Papieska Procesja Światła w Kielcach

Papieską Procesję Światła z kościołów stacyjnych do bazyliki katedralnej w Kielcach zaplanowano na 22 października - w pierwsze liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II. Relikwie krwi błogosławionego papieża będą także uczczone w czterech kościołach.

 

„Wierni z lampionami zbiorą się w kościołach stacyjnych: w kościele św. Stanisława, św. Jadwigi i Miłosierdzia Bożego, skąd wyruszą na Plac Jana Pawła II przy bazylice katedralnej” – mówi ks. Sławomir Sarek, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Kieleckiej. Przewidziana jest tam modlitwa różańcowa, poprowadzona przez bp. Kazimierza Gurdę oraz adoracja relikwii krwi bł. Jana Pawła II, które znajdują się w bazylice.

Także w tym dniu zostaną wprowadzone relikwie do kościoła św. Kazimierza w Bilczy k. Kielc – będzie to czwarta parafia w diecezji, posiadająca papieskie relikwie.

Do ok. 300 szkół w województwie świętokrzyskim trafił także album wydany przez „Jedność” dokumentujący projekt upamiętniania beatyfikacji przez uczniów w regionie. Niektóre ze szkół uczczą wspomnienie swojego patrona wystawami zdjęciowymi, dotyczącymi Jana Pawła II lub okolicznościowymi koncertami, tak będzie np. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sobkowie i w Iwanowicach oraz w wielu papieskich szkołach podstawowych.

Źródło:
;