Imieniny: Gabriela, Anastazji

Wydarzenia: Dzień Niedźwiedzia Polarnego

Watykan

Papieski apel: powiedzmy „dość” wojnom

papież franciszek fot. Vatican Media

„Jestem blisko ludzi w Nepalu cierpiących z powodu trzęsienia ziemi, a także afgańskich uchodźców, którzy znaleźli schronienie w Pakistanie, ale teraz nie mają dokąd pójść. Modlę się także za ofiary burz i powodzi we Włoszech i innych krajach” – mówił dziś Papież po zakończeniu modlitwy Anioł Pański. Franciszek dołączył do tego wymowny apel dotyczący również sytuacji krajów ogarniętych wojnami.

 

Ojciec Święty podkreślił, iż cały czas myśli o ciężkiej sytuacji w Palestynie i w Izraelu, gdzie liczne osoby straciły życie. „Błagam was, byście to przerwali, w imię Boga: wstrzymajcie ogień!” – nawoływał.

Wyraził dalej nadzieję, że „zostaną podjęte wszelkie sposoby, aby bezwzględnie uniknąć rozprzestrzenienia się konfliktu, móc pomóc rannym oraz dotrzeć ze wsparciem do mieszkańców Gazy, gdzie sytuacja humanitarna jest bardzo poważna”. Następnie apelował również o natychmiastowe uwolnienie porwanych przez Hamas zakładników. Zwrócił uwagę, iż wśród nich znajdują się także nieletni, którzy powinni wrócić do swych rodzin. „Tak, myślimy o dzieciach, o wszystkich dzieciach dotykanych przez tę wojnę, a także na Ukrainie i przez inne konflikty: tak zabija się ich przyszłość” – mówił z bólem Franciszek.

Swój apel o starania o pokój zakończył mocnym zdaniem: „Módlmy się, aby miano siłę do powiedzenia «dość»”.

Źródło:
;