Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Wydarzenia: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Watykan

Papież apeluje, by wstrzymać ogień w regionach ogarniętych wojną

 fot. Krzysztof Petela

Papież przemawiał po modlitwie Anioł Pański, apelując do ciągłego wysiłku na rzecz zakończenia wojen. Wspomniał również, iż pozostaje w duchowej bliskości z ludnością okolic Acapulco w Meksyku dotkniętych niszczycielskim huraganem. „Modlę się za ofiary, za ich rodziny i za tych, którzy ponieśli poważne szkody. Niech Dziewica z Guadalupe wspiera swoje dzieci w ich próbie” – mówił Franciszek.

 

Papież nawiązał również do swojej inicjatywy błagania Boga o pokój, do której zapraszał zarówno katolików, jak i wszystkich ludzi dobrej woli. „Dziękuję tym, którzy – w tak wielu miejscach i na tak wiele sposobów – przyłączyli się do dnia postu, modlitwy i pokuty, który przeżywaliśmy w ubiegły piątek, błagając o pokój na świecie” – mówił Franciszek.

Zachęcał, żeby nie ustawać w takich wysiłkach: „Nadal módlmy się za Ukrainę, a także za poważną sytuację w Palestynie i Izraelu oraz za inne regiony ogarnięte wojną. W szczególności w Strefie Gazy niech będzie miejsce na zagwarantowanie pomocy humanitarnej oraz natychmiastowe uwolnienie zakładników”.

Dając przykład franciszkańskiego wikariusza Ziemi Świętej, o. Ibrahima Faltasa, który nawoływał do przerwania ognia we włoskim programie telewizyjnym „Na Jego obraz”, Ojciec Święty również nawoływał: „wstrzymać ogień! Przestańcie, bracia i siostry: wojna jest zawsze porażką, zawsze, zawsze!”.

Źródło:
;