Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego

Wydarzenia:

Świat

Papież apeluje o modlitwę i dzwoni do Zełenskiego

papież Franciszek i Wołodymyr Zełenski fot. Vatican Media

Papież apeluje o modlitwę o pokój i współudział w zapowiedzianym na piątek akcie konsekracji. „Zapraszam wszystkie wspólnoty i każdego wierzącego do przyłączenia się do mnie w piątek, 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, w dokonaniu uroczystego aktu poświęcenia ludzkości, a zwłaszcza Rosji i Ukrainy, Niepokalanemu Sercu Maryi, aby Ona, Królowa Pokoju, wyjednała światu pokój” – napisał Franciszek na Twitterze.

 

Ojciec Święty rozmawiał dziś przez telefon z prezydentem Ukrainy. Poinformował o tym sam Wołodymyr Zełenski. „Powiedziałem Ojcu Świętemu o trudnej sytuacji humanitarnej i blokowaniu korytarzy humanitarnych przez wojska rosyjskie. Doceniłbym mediacyjną rolę Stolicy Apostolskiej w zakończeniu ludzkiego cierpienia. Podziękowałem za modlitwy w intencji Ukrainy i pokoju” – oświadczył prezydent.

Zdaniem ukraińskiego ambasadora papieska rozmowa z prezydentem jest kolejnym znakiem poparcia ze strony Ojca Świętego. Miał on zapewnić prezydenta, że robi wszystko, co możliwe, aby zakończyć wojnę. Zełenski powiedział Papieżowi, że jest najbardziej oczekiwanym na Ukrainie gościem.

Źródło:
;