Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda

Wydarzenia: Światowy Dzień Muffinka

Watykan

Papież apeluje o wielkanocne zawieszenie broni na Ukrainie 

papież franciszek fot. Grzegorz Gałązka

Ojciec Święty zaapelował o zawieszenie broni i wielkanocny rozejm, który na drodze negocjacji pozwoli osiągnąć prawdziwy pokój na Ukrainie. Papież mówił o tym na Anioł Pański, przypominając o potwornych masakrach nadal dokonywanych na bezbronnych cywilach. 

 

Franciszek nawiązał do słów, które Anioł powiedział do Maryi w czasie zwiastowania: „Dla Boga nie ma bowiem nic niemożliwego”.

„Nic nie jest niemożliwe dla Boga, nawet zakończenie wojny, której końca nie widać. Wojny, która każdego dnia stawia nam przed oczami haniebne masakry i potworne okrucieństwa dokonywane na bezbronnych cywilach – mówił Ojciec Święty. –Przeżywamy dni poprzedzające Wielkanoc, przygotowujemy się do celebrowania zwycięstwa Jezusa Chrystusa nad grzechem i nad śmiercią. Nad grzechem i nad śmiercią, a nie nad kimś i przeciwko komuś. Ale dziś trwa wojna, ponieważ chcemy zwyciężać w sposób światowy, który oznacza jedynie porażkę. Dlaczego nie pozwolić, by zwyciężył On? Chrystus dźwigał krzyż, by wyzwolić nas spod panowania zła. Umarł, aby zapanowało życie, miłość i pokój. Niech zostanie złożona broń! Niech rozpocznie się wielkanocny rozejm! Ale nie po to, by przeładować broń i ponownie rozpocząć walkę, nie! Rozejm, który doprowadzi do pokoju poprzez prawdziwe negocjacje oraz gotowość poniesienia pewnych ofiar dla dobra ludzi. Jakież zwycięstwo odniesie ten, kto wzniesie flagę na stercie gruzów? Dla Boga nie ma nic niemożliwego.“

Źródło:
;