Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michala

Wydarzenia: Światowy Dzień Krwiodawstwa

Komentarze

Papież do młodych: nie bójcie się małżeństwa!

 fot. twitter.com/Pontifex_pl

„Drodzy młodzi, nie bójcie się małżeństwa: Chrystus towarzyszy małżonkom, którzy się z Nim jednoczą, i daje im łaski”. Ten wtorkowy tweet Papieża Franciszka dotarł do 22 mln ludzi śledzących tę platformę społecznościową na całym świecie.

 

Zachętę Ojca Świętego można odczytać w perspektywie mającego rozpocząć się w Watykanie za niecałe trzy miesiące Synodu Biskupów o rodzinie. Tak przynajmniej interpretuje to przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny abp Vincenzo Paglia.

„Jak to często bywa, Franciszek trafił w sedno. My wszyscy, również dlatego że zbliża się Synod, wiemy jak wiele problemów związanych jest z tematem małżeństwa i rodziny. Ale istota jest dokładnie taka. Niestety, wielu młodych ludzi boi się zawrzeć związek małżeński. I to nie dlatego, że są, jakby to powiedzieć, gorsi niż kiedyś. Absolutnie nie! Istnieje dziś pewna kultura skłaniająca do obaw, co powoduje takie zamieszanie w sprawie ostatecznych wyborów, że łatwo jest się wycofać. Papież Franciszek powtarza młodym ludziom: «Nie lękajcie się!». To dosyć szczególne, że to stwierdzenie w Biblii powtarza się 365 razy, raz na każdy dzień roku. Myślę, że ten codzienny nacisk musi wciąż być powtarzany jak refren, który powinien rezonować w sercach i umysłach młodych ludzi. Tak naprawdę, jeśli ludzie są związani z Jezusem, to małżeństwo, związek na zawsze, pozwoli na znalezienie tej stabilności, na którą w zbyt zabieganym społeczeństwie nie ma miejsca” – powiedział abp Paglia.

Źródło:
;