Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego

Wydarzenia:

Świat

Papież do Trumpa: pamiętaj o wielu Łazarzach stojących u drzwi

donald trump fot. Gage Skidmore / flickr.com

Papież Franciszek przesłał telegram gratulacyjny do Donalda Trumpa z okazji jego zaprzysiężenia na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Podkreślił, że przejmuje on władzę w czasie, kiedy rodzina ludzka naznaczona jest dotkliwymi kryzysami humanitarnymi wymagającymi dalekowzrocznych i zjednoczonych decyzji politycznych.

 

„Modlę się aby Pańskie decyzje były kierowane bogactwem duchowych i etycznych wartości, które ukształtowały historię narodu amerykańskiego oraz zaangażowaniem pańskiego narodu na rzecz obrony godności ludzkiej i wolności na całym świecie” – pisze Franciszek.

Ojciec Święty życzy nowemu prezydentowi, aby pod jego przywództwem „postawa USA nadal była mierzona przede wszystkim przez pryzmat troski o ubogich, odrzuconych i potrzebujących, którzy podobnie jak Łazarz stoją u naszych drzwi”. Zapewnia również o swej modlitwie w jego intencji, aby Wszechmogący Bóg obdarzył go mądrością i mocą w wypełnianiu jego wzniosłego urzędu. Na zakończenie telegramu prosi Boga, aby nowego prezydenta i jego rodzinę oraz cały umiłowany naród amerykański obdarzył swoim błogosławieństwem pokoju, zgody oraz wszelkimi dobrodziejstwami materialnymi i duchowymi.

Oceń treść:
Źródło:
;