Imieniny: Gabriela, Anastazji

Wydarzenia: Dzień Niedźwiedzia Polarnego

Watykan

Papież dziękuje Polakom za wspieranie Kościoła na Wschodzie

papież franciszek fot. Vatican Media

Ojciec Święty podziękował Polakom za to, że wciąż wspierają udręczoną Ukrainę. Papież mówił o tym na audiencji środowej w kontekście obchodzonego w drugą niedzielę Adwentu Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

 

Spotkanie z pielgrzymami odbyło się w watykańskiej auli Pawła VI. Wśród licznej grupy Polaków wyróżniali się artyści, którzy wieczorem zagrają w Rzymie koncert dziękczynny za beatyfikację Rodziny Ulmów. 

„Pozdrawiam serdecznie Polaków, a w szczególności artystów uczestniczących w koncercie «Psalmy pokoju i dziękczynienia», upamiętniającym beatyfikację rodziny Ulmów – napisał Franciszek w pozdrowieniu do polskich pielgrzymów. - W najbliższą niedzielę w Polsce obchodzony będzie Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dziękuję wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają tamtejszy Kościół, zwłaszcza na udręczonej Ukrainie. Z serca wam błogosławię.“

Wojna zawsze jest porażką – podkreślił Papież Franciszek na zakończenie audiencji środowej. Przed udzieleniem pielgrzymom błogosławieństwa apostolskiego Ojciec Święty zabrał głos i wezwał do modlitwy o pokój na Ukrainie i Ziemi Świętej.

„Nie zapominajmy o modlitwie za tych, którzy cierpią z powodu tragedii wojny. W szczególności za mieszkańców Ukrainy, Izraela i Palestyny. Wojna jest zawsze porażką. Nikt nie zyskuje, wszyscy tracą. Zarabiają jedynie producenci broni” – powiedział Franciszek.

Źródło:
;