Imieniny: Marii, Światozara, Makarego

Wydarzenia: Dzień Kupca

Małopolska

Papież Franciszek dla Krzysztofa Globisza

 fot. www.mimowszystko.org

W najbliższą niedzielę, podczas koncertu charytatywnego „Nasz Anioł w Krakowie” w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, licytowane będą pióro i zegarek przekazane z Watykanu przez Ojca Świętego Franciszka – informuje fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

 

„Informację o przekazaniu przez papieża pióra firmy Marlen oraz szwajcarskiego zegarka otrzymaliśmy dzisiaj od ks. prałata Pawła Ptasznika, kierownika Sekcji Polskiej watykańskiego Sekretariatu Stanu. Przedmioty znajdują się już w naszym biurze” – czytam na stronie Fundacji „Mimo Wszystko”. „Ojciec Święty łączy pamięć w modlitwie, wypraszając wszelkie potrzebne łaski dla Pani i Członków Fundacji, dla Osób, które Fundacja wspiera. Modli się też o szybki powrót do pełni zdrowia Pana Krzysztofa” – napisał w liście do Anny Dymnej arcybiskup Angelo Becciu, przekazują ofiarowane przez papieża przedmioty.

15 lutego 2015 roku Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, wraz z Filharmonią Krakowską – już po raz siódmy – organizuje specjalny koncert charytatywny dla uczczenia święta miłości. Cały dochód z biletów cegiełek i organizowanej aukcji w trakcie tego wydarzenia zostanie przekazany na leczenie oraz rehabilitację powracającego do zdrowia wybitnego aktora Krzysztofa Globisza.

W Filharmonii Krakowskiej wystąpią: Ewa Kaim, Joanna Kulig, Anna Radwan, Anna Szałapak, Adam Nowak, Grzegorz Turnau, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki, Jerzy Trela oraz muzycy Filharmonii Krakowskiej. Aukcję piór i zegarków poprowadzi Anna Dymna w towarzystwie Bronisława Maja.

Pióro i zegarek Ojca Świętego będą licytowane obok przedmiotów ofiarowanych m.in. przez: prezydenta Bronisława Komorowskiego, premier Ewę Kopacz, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Donalda Tuska, Krystynę Jandę, Jerzego Trelę, Daniela Olbrychskiego i Bogusława Sonika.

W aukcji można wziąć udział telefonicznie. Aby to zrobić należy uprzednio przesłać swoje dane (wraz z nr. telefonu) pod adres fundacja@mimowszystko.org. Organizatorzy licytacji czekają na zgłoszenia do 15 lutego, do 15.00.

Źródło:
;