Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana

Wydarzenia: Dzień Pocałunku

Internet

Papież ma na Twitterze 40 milionów obserwujących

profil papieża franciszka na twitterze fot. twitter.com/Pontifex_pl

Papieskie konto na Twitterze @Pontifex jest już obserwowane przez ponad 40 milionów osób.


Każdego dnia, poprzez swoje tweety, Papież Franciszek towarzyszy ludziom w mediach społecznościowych, czasami oferując duchowe myśli, przypominając postać świętego z danego dnia, innym razem dzieląc się refleksją na temat wydarzeń o dużym znaczeniu dla wspólnoty międzynarodowej.

Spośród 9 języków, w których ukazują się tweety Papieża, najwięcej obserwujących mają wersje hiszpańska, angielska i włoska. Polska wersja jest na piątym miejscu. Obserwuje ją niemal milion Polaków. W dalszej kolejności znajdują sie wersje francuska i niemiecka. Zainteresowanie słowami Papieża na Twitterze nie maleje, co więcej, w ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba obserwujących wzrosła o ponad 9 milionów.

Wśród obserwujących są zwykli ludzie, zarówno chrześcijanie jak i niechrześcijanie, przywódcy polityczni oraz promotorzy kultury. Z okazji swojego pierwszego orędzia na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, opublikowanego 24 stycznia 2014 roku Ojciec Święty powiedział, że ”sieć cyfrowa może być miejscem ubogacającym ludzkość, nie siecią, którą łączą przewody, ale więzią łączącą osoby (...) Osobiste zaangażowanie jest podstawą wiarygodności komunikatora. Dlatego chrześcijańskie świadectwo, dzięki sieci, może dotrzeć do egzystencjalnych peryferii”.

Ponadto Watykan podaje, że Papież Franciszek ma teraz blisko 5 milionów obserwatorów (ponad 4,9 miliona) na Instagramie, fotograficznym portalu społecznościowym. Na życzenie Ojca Świętego, koordynacją papieskich kont na Twitterze i Instagramie zajmuje się Sekretariat ds. Komunikacji we współpracy z Sekretariatem Stanu. Mówi prefekt Sekretariatu ks. Dario Viganò.

„40 milionów obserwujących oznacza 40 milionów ludzi, 40 milionów serc, inteligentnych i pełnych pasji. Tworzy to świat, relacje, wspólnotę. Te dane pokazują, jak wiele osób śledzi w sposób ciągły, dzień po dniu, za pomocą kilku słów nauczanie Papieża, które przedstawiane jest na różny sposób: od oficjalnych wystąpień przez spotkania w grupach, po wpisy na  Twitterze”.

Oceń treść:
Źródło:
;