Imieniny: Marka, Elzbiety

Wydarzenia: Dzień Ewakuacji

Watykan

Papież: módlmy się o odnowę Kościoła poprzez miłość Pana i o pokój dla świata

serce jezusa fot. Lloydbaltazar Wikipedia CC0 Jezus, Pompeo Batoni 1767, fragment obrazu

„Przeżywamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu” – przypominał dziś Franciszek pod koniec audiencji ogólnej. Jak zaznaczył, ponieważ 27 grudnia ub. r. minęła 350. rocznica pierwszego objawienia Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque, „rozpoczął się okres obchodów, który zakończy się 27 czerwca przyszłego roku”. Stąd Ojciec Święty apelował o modlitwę, gdyż przygotowuje specjalny dokument z tej okazji. Wzywał również do podejmowania starań o pokój na świecie.

 

Franciszek mówił o planowanym tekście o nabożeństwie do Serca Bożego, jaki pragnie opublikować we wrześniu: „z radością przygotowuję dokument łączący cenne refleksje poprzednich tekstów Magisterium i długą historię, która sięga Pisma Świętego, aby dziś na nowo zaproponować całemu Kościołowi ten kult naładowany duchowym pięknem. Wierzę, że wiele dobrego przyniesie nam medytacja nad różnymi aspektami miłości Pana, które mogą oświetlić drogę odnowy kościelnej; ale także, które mówią coś znaczącego światu, wydającemu się tracić serce”.

Papież odniósł się też do bardzo konkretnych bolączek świata – konfliktów zbrojnych. „Prośmy Pana o wstawiennictwo Jego Matki w intencji pokoju – mówił. – Pokoju na udręczonej Ukrainie, pokoju w Palestynie, w Izraelu, pokoju w Birmie... Módlmy się, aby Matka Boża dała nam dar pokoju i aby świat nie cierpiał tak bardzo z powodu wojen. Niech Pan błogosławi nas wszystkich! Amen”.

Źródło:
;