Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

Nauczanie

Papież napisał wprowadzenie do Biblii dla młodych

 fot. pixabay.com

„Biblia dla młodych Kościoła katolickiego” to kolejna szczególnie ważna publikacja po katechizmie dla młodzieży „Youcat”. Została opublikowana w języku niemieckim, wkrótce ukaże się też wersja włoska. Zawiera wybrane teksty z różnych ksiąg Pisma Świętego oraz specjalne komentarze i ilustracje. Ma zafascynować czytelnika Słowem Bożym i zachęcić go, by z ciekawością pogrążył się w regularnej lekturze integralnego tekstu Biblii.

 

Wstęp do tego wyjątkowego wydania napisał sam Papież Franciszek. Zwraca uwagę na to, jak Pismo Święte ważne jest w jego życiu. Wyznaje, że nie rozstaje się ze swoim, mocno zniszczonym już jego egzemplarzem, którego nie zamieniłby na żaden inny. „Kocham moją starą Biblię, która towarzyszy mi przez połowę mojego życia. Widziała moje radości, została zroszona moimi łzami. Jest moim bezcennym skarbem” – pisze Ojciec Święty.

Franciszek zwraca uwagę, że za tę księgę ludzie oddawali życie. I niestety nadal się tak dzieje. „Dzisiaj, jeszcze bardziej niż u początków Kościoła, chrześcijanie są prześladowani. Co jest tego powodem? Są prześladowani, ponieważ niosą krzyż i świadczą o Chrystusie. Są skazywani, ponieważ posiadają Biblię. Oczywiście, Biblia jest księgą bardzo niebezpieczną! Tak niebezpieczną, że w niektórych krajach ci, którzy ją posiadają, traktowani są tak, jakby ukrywali w szafie granaty!” – pisze Papież.

Franciszek podkreśla, że biorąc ją do ręki, dotykamy czegoś boskiego. Nie została napisana, by leżeć na półce. Ma być często czytana, nawet codziennie, w samotności lub z innymi. „Czytajcie ją uważnie. Nie zatrzymujecie się na powierzchni, jak to się robi z komikami! Słowo Boże nie jest czymś, obok czego można po prostu przejść, bez zaglądania do środka! Bo tylko wtedy Słowo Boże rozwinie się z całą swoją siłą! I tylko w ten sposób nasze życie będzie mogło się przemieniać stając się pełnym i pięknym” – napisał Franciszek w przedmowie do nowego wdania Biblii dla młodych Kościoła katolickiego.

Źródło:
;