Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa

Wydarzenia: Dzień Spadającego Liścia

Watykan

Papież o beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej

papież franciszek fot. Grzegorz Gałązka

W pozdrowieniach do pielgrzymów w czasie środowej audiencji Papież wspomniał, że dziś obchodzone jest święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Przypomina ono, że Bóg jest wierny swoim obietnicom i przez pośrednictwo Maryi zapragnął zamieszkać pośród nas. Życzył zebranym, aby każdy został napełniony radością z Jego obecności niosącej pokój.

 

Ojciec Święty wyraził pragnienie, aby wizyta u grobów Apostołów stała się dla wszystkich pielgrzymów okazją do odnowienia oddania Panu oraz uczyniła ich jego świadkami każdego dnia. Do Polaków Papież powiedział:

„Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Wyrażam radość z bliskiej już beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Niech duchowy testament Prymasa Tysiąclecia: «Wszystko postawiłem na Maryję» i ufność matki Elżbiety Róży pokładana w Krzyżu Chrystusa będą zawsze mocą waszego narodu – podkreślił Papież. – O kardynale Wyszyńskim św. Jan Paweł II wypowiedział historyczne słowa: «Nie byłoby na Stolicy Piotrowej tego Papieża-Polaka, gdyby nie było Twojej wiary, niecofającej się przed więzieniem i cierpieniem, Twojej heroicznej nadziei, Twego zawierzenia bez reszty Matce Kościoła». Niech Bóg błogosławi Polskę. Niech was wspierają wasi wielcy święci i błogosławieni.“

Oceń treść:
Źródło:
;