Imieniny: Kai, Leonii, Sotera

Wydarzenia: Dzień Ziemi

Watykan

Papież ochrzcił 16 dzieci w Kaplicy Sykstyńskiej

papież franciszek fot. Vatican Media

W Niedzielę Chrztu Pańskiego Papież Franciszek ochrzcił 16 dzieci pracowników Watykanu, które przyszły na świat w ciągu minionego roku. Zwyczaj chrztu niemowląt w Kaplicy Sykstyńskiej wprowadził Jan Paweł II w 1981 roku i jest on kontynuowany przez kolejnych papieży.

 

W niespełna dwuminutowej, improwizowanej homilii podczas Mszy sprawowanej w kaplicy konklawe, Papież podziękował rodzicom 9 chłopców i 7 dziewczynek za to, że zachcieli ochrzcić swe dzieci, dając im przez to dar wiary. Wskazał, że to dzieci są bohaterami tej ceremonii, dlatego też mogą ziewać, płakać, krzyczeć, ponieważ to jest ich święto i otrzymają najpiękniejszy z darów – dar wiary, dar Boga. „Na razie są cicho, ale wystarczy by jedno zaczęło podając nutę i zaczyna się koncert. Pozwólcie im płakać, jeśli są głodne nakarmcie, jak są przegrzane rozbierzcie je. To dzieci są bohaterami, ponieważ także nam dadzą dziś świadectwo tego, jak się otrzymuje wiarę - z niewinnością i z otwartością serca” – podkreślił Franciszek

Rodzicom i chrzestnym życzył, by ich życie było pomocą dla tych dzieci, pomocą we wzroście. „Trzeba im w tym towarzyszyć, to jest sposób pomocy, aby także wiara w nich wzrastała” – zauważył Papież. Na zakończenie podziękował rodzicom za ich świadectwo, za to, że przynieśli swe dzieci do Kaplicy Sykstyńskiej, aby otrzymały wiarę.

Źródło:
;