Imieniny: Doroty, Bogdana, Pawla

Wydarzenia:

Świat

Papież poprowadzi różaniec w wigilię Zesłania Ducha Świętego

papież na jasnej górze fot. Mazur/episkopat.pl/flicr.com

W najbliższą sobotę, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, w Grocie Lourdes w Ogrodach Watykańskich, Papież Franciszek będzie przewodniczył modlitwie różańcowej. „U stóp Matki Bożej Ojciec Święty złoży wszystkie troski i cierpienia ludzkości, które tak bardzo pogłębiły się w czasie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa” – czytamy w komunikacie Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, która jest promotorem tego wydarzenia. Inicjatywa ta, która transmitowana będzie przez środki społecznego przekazu, wpisuje się w zaproszenie do modlitwy różańcowej, jakie Papież skierował do wszystkich wierzących u progu maryjnego miesiąca maja. Przebiegać ona będzie pod hasłem: „Gorliwi i jednomyślni na modlitwie, razem z Maryją”. 

 

Poszczególne dziesiątki różańca odmawiać będą reprezentanci osób, które w jakiś sposób zostały dotknięte przez koronawirusa. Będzie wśród nich lekarz i pielęgniarka, przedstawiciele służby zdrowia, walczący z pandemią na pierwszej linii; osoba uleczona z koronawirusa oraz jedna, która z powodu pandemii straciła kogoś z rodziny; ksiądz – kapelan szpitalny oraz siostra zakonna – pielęgniarka; aptekarka i dziennikarz, jako przedstawiciele osób, które pomimo zagrożenia kontynuowały swoją pracę; wolontariusz z rodziną oraz młoda rodzina, której w tym czasie urodziło się dziecko jako znak nadziei i zwycięstwa życia nad śmiercią.

W czasie tej modlitwy jej uczestnicy, za pomocą mediów, połączą się z największymi sanktuariami maryjnymi w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz w Afryce. Wśród nich będzie także bezpośrednie połączenie z sanktuarium na Jasnej Górze.

Oceń treść:
Źródło:
;