Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michala

Wydarzenia: Światowy Dzień Krwiodawstwa

Świat

Papież przeniósł diecezjalne obchody ŚDM na Niedzielę Chrystusa Króla

niedziela palmowa fot. Archidiecezja Krakowska

Ojciec Święty na zakończenie wczorajszej Mszy św. w Bazylice św. Piotra z udziałem delegacje z Panamy i Portugalii, uczestniczących w przekazaniu krzyża i ikony Maryi Salus Populi Romani, poinformował o zmianie w obchodach Światowych Dni Młodzieży w Kościołach lokalnych.

 

„Trzydzieści pięć lat po ustanowieniu Światowych Dni Młodzieży, po wysłuchaniu różnych opinii oraz Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, kompetentnej w zakresie duszpasterstwa młodzieży, postanowiłem przenieść diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży z Niedzieli Palmowej na Niedzielę Chrystusa Króla, począwszy od przyszłego roku. W centrum pozostaje tajemnica Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka, jak zawsze podkreślał św. Jan Paweł II, inicjator i patron Światowych Dni Młodzieży“ – powiedział Franciszek.

Światowe Dni Młodzieży odbywające się co dwa-trzy lub cztery lata zostały zapoczątkowane z inicjatywy Jana Pawła II w 1986 roku. W pozostałych latach były organizowane w Niedzielę Palmową w każdej diecezji, gdzie młodzież spotyka się ze swoimi biskupami.

Oceń treść:
Źródło:
;