Imieniny: Wita, Jolanty

Wydarzenia: Światowy Dzień Praw Osób Starszych

Watykan

Papież przyjmie rodziny porwanych Izraelczyków i cierpiących Palestyńczyków

papież franciszek przytula młodego mężczyznę fot. Tomaz Silva / ABr / wikipedia.org

Matteo Bruni, rzecznik Stolicy Apostolskiej, potwierdził ostatnio, że Papież spotka się w najbliższą środę 22 listopada z krewnymi porwanych przez Hamas Izraelczyków oraz cierpiących w Strefie Gazy Palestyńczyków. Każda z tych dwóch grup będzie miała własny czas na rozmowę z Franciszkiem. Chodzi o wydarzenie o charakterze „wyłącznie humanitarnym”, jak podkreśla komunikat.

 

Rzecznik Stolicy Apostolskiej zaznacza, iż w taki sposób Ojciec Święty „chce zamanifestować swoją duchową bliskość z cierpieniem każdego z nich, ponieważ, jak powiedział po modlitwie Anioł Pański w ostatnią niedzielę, «każda istota ludzka, czy to chrześcijanin, żyd, muzułmanin, z jakiegokolwiek narodu lub religii, każda istota ludzka jest święta, jest cenna w oczach Boga i ma prawo do życia w pokoju»”.

W wyniku ataku Hamasu 7 października porwanych zostało ok. 240 Izraelczyków, w tym urodzony w Polsce Alex Dancyg. Niewielu z nich dotychczas uwolniono. Wiadomo, że część z nich nie żyje. Równocześnie od ponad miesiąca wojska izraelskie przeprowadzają ataki na Strefę Gazy skierowane przeciwko Hamasowi, w wyniku których ofiarami są także cywile.

Źródło:
;