Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Wydarzenia: Dzień Stoczniowca i Marynarza

Świat

Papież solidaryzuje się z ofiarami zamachu w Turcji

 fot. screenshot / CTV

Po niedzielnej modlitwie Anioł Pański Franciszek przekazał wyrazy swojej solidarności i współczucia wszystkim, którzy ucierpieli w zamachu przed dworcem kolejowym w Ankarze. Po wygłoszonym słowie Papież zachęcił wszystkich obecnych na Placu św. Piotra do modlitwy w ciszy w intencji ofiar tego dramatu.

 

„Wczoraj otrzymaliśmy z wielkim smutkiem wiadomość o strasznej rzezi, która miała miejsce w Ankarze w Turcji. Ból z powodu wielu zgonów. Ból z powodu rannych. Ból, ponieważ zamachowcy zaatakowali bezbronnych ludzi, którzy demonstrowali na rzecz pokoju. Modląc się za ten drogi kraj, proszę Pana, aby przyjął dusze zmarłych oraz pocieszył cierpiących i rodziny” – powiedział Papież.

Na ręce prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdoğana w imieniu Papieża Franciszka specjalny telegram po zamachu w Ankarze wystosował kard. Pietro Parolin. Watykański sekretarz stanu podkreśla pełną solidarność Ojca Świętego z osobami dotkniętymi tą tragedią.

„Ubolewając nad tym barbarzyńskim aktem Jego Świątobliwość prosi, aby w tym czasie cierpienia przekazać jego duchową bliskość wszystkim dotkniętym rodzinom, a także siłom porządkowym i ratownikom pomagającym rannym” – czytamy w telegramie. Franciszek poleca też miłosierdziu Bożemu dusze wszystkich zmarłych w tym zamachu.

Przypomnijmy, że do dwóch eksplozji doszło w sobotę 10 października rano przed dworcem kolejowym w Ankarze, gdzie zginęło ponad 100 osób.

Źródło:
;