Imieniny: Marka, Elzbiety

Wydarzenia: Dzień Ewakuacji

Film

Papież spotkał się z Martinem Scorsese

papież franciszek i martin scorsese fot. Vatican Media

Ojciec Święty przyjął na prywatnej audiencji Martina Scorsese. Reżyser przygotowuje nowy film o Jezusie. W ubiegłym roku spotkał się on z Franciszkiem w ramach kongresu o katolickiej inspiracji w kulturze. Papież podkreślał tam, że trzeba zabiegać, aby wiara docierała do współczesnego człowieka i odpowiadała na jego głód sensu.

 

Martin Scorsese przyznał, że jego najnowszy film „Życie Jezusa” będzie trwał 80 minut i będzie jednym z najkrótszych, jakie kiedykolwiek nakręcił. Dodał, że pragnie, by film był ponadczasowy, stąd jego akcja będzie rozgrywać się współcześnie. Reżyser wyznał też, że zamierzeniem kręconego przez niego filmu „jest zdjęcie negatywnego ciężaru z tego, co kojarzy się z instytucjonalnym chrześcijaństwem, które zawiodło na wiele sposobów”. Stąd scenariusz skupia się na zasadniczym nauczaniu Jezusa, próbując przekazać je tak, by było bardziej zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy.

Inspiracja dla filmu pojawiła się w ubiegłym roku po tym, jak Scorsese spotkał się z Franciszkiem na kongresie poświęconym katolickiej inspiracji w kulturze, który zgromadził artystów i twórców z całego świata. Po tym spotkaniu reżyser powiedział: „Odpowiedziałem na apel Papieża do artystów w jedyny znany mi sposób: wyobrażając sobie i pisząc scenariusz filmu o Jezusie”.

Źródło:
;