Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego

Wydarzenia:

Dialog

Papież w Ekumenicznej Radzie Kościołów jako Następca Piotra

papież franciszek przejeżdża pomiędzy wiernymi na placu świętego piotra fot. Michał Henkel Papież Franciszek przejeżdża pomiędzy wiernymi zgromadzonymi na Placu Świętego Piotra.

Papież Franciszek jest znakiem danym przez Pana nie tylko dla katolików, ale również dla wszystkich Kościołów – uważa Enzo Bianchi, założyciel ekumenicznej wspólnoty w Bose. W tym kontekście interpretuje on również zapowiedź wizyty Ojca Świętego w Światowej Radzie Kościołów w Genewie. Jest to, jak mówi, wyraz uznania dla wszystkich dokonań tej ekumenicznej organizacji. 

 

„Papież Franciszek, jak Paweł VI, udaje się tam, by powiedzieć, że Kościół katolicki aprobuje tę drogę ekumenizmu, jest jej podmiotem, towarzyszy jej, nawet jeśli sam nie jest członkiem Rady. Ta podróż ma niewątpliwie wielkie znaczenie. Dzięki temu wszystkie Kościoły będą mogły usłyszeć głos tego, który - bo taka jest katolicka wiara - uważa się za Następcę Piotra i którego zadaniem jest jednoczyć wszystkich chrześcijan i wszystkie Kościoły. Papież udaje się do Genewy, aby wraz z innymi braćmi chrześcijanami odnowić wyznanie wiary w Jezusa Chrystusa, jedynego Zbawiciela. Będzie to kolejny przejaw tych silnych przekonań Papieża Franciszka, który chce urzeczywistnić ekumenizm Soboru Watykańskiego II” – powiedział Radiu Watykańskiemu założyciel i były przeor wspólnoty w Bose.

Oceń treść:
Źródło:
;