Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Płynów Do Naczyń

Świat

 fot. Anna Munk

Telewizja chińska podała informację, że w sobotę po modlitwie Anioł Pański Ojciec Święty przekazał wyrazy współczucia i solidarności dla mieszkańców portowego miasta Tianjin, gdzie w środę wieczorem doszło do potężnej eksplozji w składzie materiałów chemicznych. Poinformowano, że Papież zapewnił także o swojej modlitwie za wszystkie ofiary tragedii. Zagraniczni dziennikarze pracujący w Chinach są tym całkowicie zaskoczeni i twierdzą, że to wydarzenie bezprecedensowe: po raz pierwszy w historii telewizja w komunistycznych Chinach przekazała słowa Papieża do Chińczyków. Taką samą informację podała chińska prasa.

 

Do chwili obecnej odnotowano 112 ofiar śmiertelnych wybuchu, a 95 osób uważa się za zaginione. Zniszczone zostały mieszkania 17 tys. rodzin. W związku z nowymi wybuchami stworzono 3 km strefę bezpieczeństwa, z której ewakuowano wszystkich mieszkańców.   

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, po odmówieniu modlitwy Anioł Pański Papież Franciszek zapewnił o swej bliskości z poszkodowanymi na skutek katastrofy przemysłowej w Chinach: „Moją myślą ogarniam teraz mieszkańców miasta Tiencin w północnych Chinach, gdzie na skutek eksplozji w strefie przemysłowej wiele osób poniosło śmierć lub doznało obrażeń, a także doszło do wielkich szkód materialnych. Zapewniam o mej modlitwie za tych, którzy zginęli, i za wszystkich, którzy ucierpieli w tej tragedii. Niech Pan Bóg pokrzepi ich wszystkich, a także tych, którzy starają się ulżyć im w cierpieniu” – powiedział Franciszek.

Źródło:
;