Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Wydarzenia:

Polska

Para Prezydencka na Dzień Matki: Macierzyństwo jest skarbem

mama z dzieckiem fot. pexels.com

Macierzyństwo jest skarbem; to źródło siły, która pozwala przezwyciężyć największe przeszkody – podkreślił prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w życzeniach z okazji Dnia Matki. Wyrazili też nadzieję, że na Ukrainie zapanuje wkrótce sprawiedliwy pokój i kobiety będą bezpieczne.

Poniżej publikujemy życzenia Pary Prezydenckiej z okazji Dnia Matki:

 

Wielce Szanowne Panie – Drogie Mamy!

Z okazji Dnia Matki prosimy przyjąć nasze serdeczne życzenia szczęścia i harmonii w życiu rodzinnym; dobrego zdrowia i pogody ducha, czułości i wsparcia ze strony dzieci oraz radości z ich sukcesów, a także spełnienia wszelkich osobistych planów i marzeń. Niech ten dzień będzie pełen uśmiechu, dobrych wzruszeń i rozmów oraz najpiękniejszych wspomnień.

Ufamy, że to wyjątkowe święto przyniesie Paniom wytchnienie od trosk dnia codziennego – tym bardziej, że przez ostatnie dwa lata z powodu pandemii, a szczególnie od rozpoczęcia wojny na Ukrainie, wyraźnie ich nam wszystkim przybyło. To dodatkowe wyzwanie dla kobiet, które otaczają swoje dzieci opieką, wychowują je, stwarzają im odpowiednie warunki do rozwoju – a ponadto obowiązki domowe łączą z pracą zawodową. Jednak macierzyństwo jest skarbem, który sam w sobie wynagradza wszelkie związane z nim trudy. Więź między matką a dzieckiem, miłość, czułość, zaufanie i zrozumienie, którymi nawzajem się obdarowują, to dobro bezcenne. Jest to źródło siły, która pozwala przezwyciężyć największe przeszkody.

Właśnie tej siły i związanej z nią nadziei życzymy Paniom w Dniu Matki. Kierujemy te słowa również do Pań, które przyjęły pod swój dach gości z ogarniętej wojną Ukrainy, a w sposób szczególny do matek, które wraz ze swoimi dziećmi znalazły w Polsce schronienie i pomocną dłoń. Drogie Panie, wierzymy, że na Ukrainie zapanuje wkrótce sprawiedliwy pokój, że wraz ze swoimi najbliższymi znów zaznają Panie poczucia bezpieczeństwa i życiowej stabilizacji. Niech zawarte w ostatnich miesiącach przyjaźnie przyniosą polskim i ukraińskim rodzinom jak najwięcej radości i satysfakcji.

Raz jeszcze prosimy Panie o przyjęcie serdecznych życzeń i wyrazów szacunku.

Wszystkiego dobrego!

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej 
Andrzej Duda

Agata Kornhauser–Duda

Źródło:
;