Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Wydarzenia: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Polska

Para Prezydencka wspiera „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”

 fot. YouTube.com/BP Caritas Polska

„My Polacy pamiętamy o przesłaniu Świętego Jana Pawła II, który oczekiwał od nas wyobraźni miłosierdzia – takiej, która sprawi, że nasza pomoc stanie się świadectwem braterskiej wspólnoty i przyniesie radość z wzajemnego obdarowywania się” – powiedział prezydent Andrzej Duda, który wraz ze swoją małżonką włączył się w świąteczną akcję Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

 

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą składają Polakom życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia, wspierając jednocześnie akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” Caritas, dzięki której co roku z pomocy korzystają tysiące dzieci, podopiecznych Caritas.

- Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy jesteśmy razem. Świeca, którą stawiamy na wigilijnym stole jest znakiem wspólnoty. Pokażmy, że umiemy się dzielić, potrafimy być dla siebie dobrzy i życzliwi – mówi Pierwsza Dama.

Prezydent Andrzej Duda przy okazji podziękował wszystkim organizatorom i licznym wolontariuszom uczestniczącym w akcji i stwierdził, że „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” pozwala Polakom włączyć się w Rok Miłosierdzia, który ogłosił papież Franciszek. „My Polacy pamiętamy też o przesłaniu Świętego Jana Pawła II, który oczekiwał od nas wyobraźni miłosierdzia – takiej, która sprawi, że nasza pomoc stanie się świadectwem braterskiej wspólnoty i przyniesie radość z wzajemnego obdarowywania się” – mówi Prezydent RP i składa życzenia pełnych radości i nadziei świąt Bożego Narodzenia.

;