Imieniny: Wita, Jolanty

Wydarzenia: Światowy Dzień Praw Osób Starszych

Miłość

Paweł Domagała: „Weź nie pytaj” powstało, gdy dowiedziałem się, że moja żona jest w ciąży

paweł domagała z żoną fot. instagram.com/paweldomagala

Muzyczny hit tego roku powstał, gdy jego autor dowiedział się, że jego żona jest w ciąży. „Ta piosenka jest odpowiedzią na zaskoczenie radości, które mnie dotknęło” - mówi Paweł Domagała, twórca hitu „Weź nie pytaj”.

 

„Ta piosenka powstała, bo dowiedziałem się, że Zuzka jest w ciąży. To była taka afirmacja, moje zaskoczenie radością” - mówił Paweł Domagała w programie „Kuba Wojewódzki”. Artysta po raz drugi został ojcem.

„W pewnym momencie poczułem, że wszystko mam. Nic tego w moim życiu nie zapowiadało, że będę w takim momencie w jakim jestem i nie wiem czy do końca sobie na to zasłużyłem. I poczułem ogromną radość. I ta radość była dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Ta piosenka jest odpowiedzią na zaskoczenie radości, które mnie dotknęło” - mówił w programie Wojewódzkiego Domagała.

Fenomenu singla promującego album „1984" Domagała nie do końca rozumie. „Cały szał na „Weź nie pytaj” mnie ominął, bo właśnie wtedy urodziło mi się dziecko” - mówił skromnie w Dzień Dobry TVN. Przyznał też, że początkowo utworem nie były zainteresowane żadne radiostacje. Sytuacja się zmieniła, gdy piosenka i teledysk zaczęły robić furorę w internecie. Do dziś „Weź nie pyta” w serwisie YouTube zostało odtworzone ponad 66 mln razy.

Z kolei w programie „Rezerwacja” zwrócił uwagę, że wielkie szczęście ukryte jest w codzienności. „Bycie bohaterem to jest bycie bohaterem codzienności, a nie robieniem co chwilę jakichś wielkich rzeczy i wielkich czynów. Staram się być bohaterem małych rzeczy i szczęścia szukam właśnie w małych rzeczach” - mówił w rozmowie z Katarzyną Janowską i podkreślał, że ważna jest wrażliwość, która pozwala zobaczyć magiczne rzeczy w codzienności.

„Codzienność jest magiczna, codzienność mnie inspiruje do działania, do życia, codzienność jest dla mnie czymś niebywałym” - mówił Domagała, a na pytanie dziennikarki o najbardziej magiczne rzeczy w życiu opowiada krótko: „Dzieci, żona - to jest jakiś odlot”.

nie chcę przygód
ja ciebie mam, ciebie mam
największą przygodę jaką zesłał mi Pan (Alleluja, Amen, Heja)

ja się nie nudzę, ja się tobą nie nudzę
codziennie od nowa cię kocham, no kocham

Kilka lat temu w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Paweł Domagała powiedział, że dla niego „wierność jest najważniejszym atrybutem męskości”. Do tego stwierdzenia odniósł się także teraz Kuba Wojewódzki. „To jest kwestia mojego rozumienia wolności. Taka wierność daje mi wolność. Miłość, to jest pewna decyzja, w której trwanie daje spokój, radość i wolność. Mogę sobie na więcej pozwalać w życiu” - odpowiedział Domagała.

nie chcę wolności
chcę miłości, miłości
wolności ja nie chcę, miłości tak dużo mi daj, weź no daj

Paweł Domagała urodził się w 1984 r. we Wrocławiu. Jest Absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie, gdzie poznał swoją żonę - Zuzannę Grabowską. Mają dwie córki.

Oceń treść:
Źródło:
  1. To przydatna treść i bardzo lubię twoje piosenki.

  2. Panie Pawle. Robi Pann wrazenie madrego czlowieka. Blagam - niech sie Pan nie zmienia... Pozdrawiam Pana i Panska piekna Zone. Jestescie piekna para. Barbara

  3. Takie teksty od faceta ja mam gesiaka jak słucham. Zazdroszcze i gratuluję zonie tak wrażliwego męża i ojca. Unikat w dzisiejszych czsach. Tak trzymać Panie Pawle

;