Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza

Wydarzenia:

Książka

Pierwsza książka ks. Jacka Stryczka

 fot. Materiały prasowe

- Napisałem tę książkę po to, by zdopingować czytelników do wzięcia życia w swoje ręce – mówi Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek – założyciel SZLACHETNEJ PACZKI - o książce, która 23. kwietnia trafia do księgarń.

 

- Jezus kochał ubogich, a Marks nienawidził bogatych. W peerelowskiej duszy połączyło się to jedno. Trzeba kochać ubogich i nienawidzić bogatych. Ten pogląd połączył ambonę z partyjną mównicą. Stworzył mentalność schizofreniczną, w której pożąda się bogactwa, ale nienawidzi bogatych. Już zapomnieliśmy o rewolucji, o Marksie. A ta nauka trwa. To właśnie z tego powodu postanowiłem napisać tę książkę - mówi ks. Jacek.

Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek – prezes Stowarzyszenia WIOSNA i duszpasterz ludzi biznesu, po raz pierwszy tak kompleksowo opisuje wizję Polski, w której nie ma biednych i bogatych oraz wizję łączenia ludzi, którą od 14 lat realizuje SZLACHETNA PACZKA. Rozprawia się ze stereotypami na temat pieniędzy, tłumaczy, czym różni się ubóstwo od biedy. Stawia również tezę, że człowiek powinien się bogacić i wyjaśnia, jak tego dokonać.

23 kwietnia książka ks. Jacka WIOSNY Stryczka „Pieniądze. W świetle Ewangelii. Nowa opowieść o biedzie i zarabianiu” ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

;