Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda

Wydarzenia: Światowy Dzień Muffinka

Książka

Pierwsza w Polsce Biblia dla kobiet

biblia dla kobiet fot. Edycja Św. Pawła

Nakładem Wydawnictwa Edycja św. Pawła ukazała się pierwsza w Polsce Biblia dla kobiet. Biblia zawiera pełny tekst Pisma Świętego w najnowszym tłumaczeniu z języków oryginalnych podjętym z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła przez Zespół Biblistów Polskich (Biblia Paulistów).

 

 

Szczególną cechą Biblii dla kobiet są teksty wprowadzeń i rozważań napisane przez kobiety - wybitne teolożki, biblistki; specjalistki zajmujące się psychologią i pedagogią.

autorzy wstępów i rozważań
Kobieta – apostołką PIĘKNA – s. Anna Maria Pudełko AP
Kobieta – Boża partnerka do zadań specjalnych – dr Maria Miduch
Godność kobiety w świetle słowa Bożego – Jan Paweł II
Bóg nie obył się bez Matki – papież Franciszek
Obecność Maryi w Starym i Nowym Testamencie – s. dr Judyta Pudełko PDDM  

a także: ks. Marco D’Agostino; s. dr Iwona Kopacz PDDM, o. dr Andrzej Kiejza OFMcap

„Słowo Boga pragnie, abyśmy stawały się coraz bardziej dojrzałe, abyśmy stawały się coraz bardziej sobą, aby nasze życie było wypełnione szczęściem słodyczy” – tak o Piśmie Świętym mówi s. Anna Maria Pudełko AP. „Cały zewnętrzny wymiar tego wydania ma nam przypominać, do jak pięknej relacji z Bogiem jesteśmy nieustannie, każdego dnia, zapraszane” – s. Judyta Pudełko PDDM o pomoście pomiędzy pięknem materialnym wydania a głębią treści.

Wyjątkowym walorem publikacji jest jakość i styl wydania – satynowa okładka w malinowym kolorze z kwiatowymi tłoczeniami oraz wysmakowana szata graficzna – kolorowe, pełne dynamizmu ilustracje ukazujące różnorodność powołań kobiet i ich dróg do Boga.

Oceń treść:
;