Imieniny: Lecha, Lutoslawa

Wydarzenia: Dzień Roku Przestępnego

Polska

Pierwsze pozdrowienia z bazy Przystanku Jezus 2023    

 fot. Przystanek Jezus

Baza Przystanku Jezus w Trzcińcu jest już gotowa na przyjęcie ewangelizatorów, którzy od niedzieli zjeżdżają się do niej z różnych stron Polski. Od kilku godzin rozbrzmiewają już dźwięki muzyki w wykonaniu przystankowego zespołu, który szlifuje utwory mające pomóc uczestnikom naszego wydarzenia  w dobrym przeżyciu modlitwy i innych formacyjnych spotkań.

 

Przyjeżdzający do bazy są podejmowani w recepcji, dostają gadżety identyfikujące uczestników przystanku i ci, którzy nie musza odpoczywać po podróży przystępują do działań, by jak najlepiej przygotować się do posługi na tegorocznym wydarzeniu.

Wczesnym popołudniem, o godz. 16.00, pod specjalnie ustawionym namiotem, rozpocznie się oficjalnie tegoroczna edycja Przystanku Jezus. Nastąpi zawiązanie wspólnoty, czyli czas na przywitanie, zapoznanie się uczestników, a w wielu przypadkach odnowienie starych znajomości. Wśród oficjalnych powitań będzie m. in. słowo od burmistrza gminy Czaplinek p. Marcina Naruszewicza.

Na godz. 17.00 zaplanowany jest punkt centralny pierwszego dnia, czyli uroczysta Eucharystia, która będzie rozpoczęciem Przystanku Jezus, a także naszych rekolekcji. Zgodnie z zapowiedzią, rekolekcje poprowadzi ksiądz Biskup Edward Dajczak, od lat związany z dziełem PJ. Od stołu Ciała Pańskiego przejdziemy do stołu pokarmu codziennego, by przy wspólnej kolacji jeszcze bardziej ucieszyć się sobą, pogłębić więzi, powspominać „stare przystankowe dzieje” – czyli w praktyce budować hasło tegorocznego PJ „Aby byli jedno”.

Gdy już miną pierwsze emocje, od godz. 22.00 rozpocznie się adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która będzie trwać dzień i noc przez cały czas naszego pobytu w Trzcińcu. Wszystko po to, by każdy z nas, uczestniczących w ewangelizacji mógł doświadczyć prawdziwości słów z listu św. Pawła: „aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas.” (por. 2 Kor, 4,7)

;