Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka

Wydarzenia: Światowy Dzień Onkologii

Solidarność

Piłkarze reprezentacji Polski przygotowują Szlachetną Paczkę

szlachetna paczka fot. szlachetnapaczka.pl

– W tym roku pomagamy rodzinie pani Małgorzaty i pana Jana – mówi Robert Lewandowski, który razem z drużyną reprezentacji Polski po raz kolejny przygotowuje dedykowaną pomoc dla potrzebujących w ramach Szlachetnej Paczki. – W okresie pandemii ta pomoc jeszcze bardziej jest potrzebna. Każdy z nas musi się zmobilizować jeszcze bardziej – podkreśla Grzegorz Krychowiak. 

 

Prawdziwa miłość, ślub, dziecko – tym razem w życiu pani Małgorzaty wszystko miało być jak z bajki. I wtedy przyszła diagnoza. Nowonarodzony Dawidek cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Rodzice zaryzykowali wszystko, by zawalczyć o syna – przeprowadzili się za granicę na terapię eksperymentalną. Udało się, chłopiec zaczął jeść i poruszać rączkami. Wyjazd i leczenie zupełnie jednak zrujnowały finanse rodziny.

– Po powrocie do Polski wpadli w finansowe problemy, ale co ważne – cały czas są razem i wspierają się nawzajem. Działają jak drużyna – dodaje Robert Lewandowski.

Piłkarze reprezentacji Polski to jedni z najwierniejszych kibiców – Szlachetnej Paczki. Są drużyną nie tylko na boisku – od lat zespołowo wspierają tych, którym brakuje szczęścia. W tym roku Szlachetna Paczka jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek, dlatego – mimo przeciwności związanych z pandemią – sportowcy po raz kolejny angażują się w pomoc.

– Szlachetna Paczka jest ważną tradycją dla nas, reprezentantów – mówi Wojciech Szczęsny. – Myślę, że pomagać należy nie pomimo ciężkich czasów, ale przede wszystkim dlatego, że są ciężkie czasy. Im cięższe czasy, tym bardziej ci, którzy mogą sobie na to pozwolić, powinni i muszą pomagać osobom słabszym.

– Pomaganie jest dla nas bardzo istotne, zwłaszcza w tym roku, gdzie jest wiele problemów, wiele spraw, które prawdopodobnie nie poszły po myśli ze względu na epidemię – mówi Łukasz Fabiański. – Przede wszystkim w takim momencie my jako reprezentanci jesteśmy świadomi tego, że przede wszystkim musimy pomagać. I starać się też dodawać swoimi czynami dużo nadziei i otuchy tym, którzy tego potrzebują. Kontynuuj lub rozpocznij w gronie swoich bliskich okołoświąteczną tradycję przygotowania Szlachetnej Paczki. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę. 

Szlachetna Paczka już od 20 lat pomaga tym, którzy zmagają się z trudną, niezawinioną sytuacją. Tegoroczna edycja jest szczególna – wsparcie trafi bowiem zarówno do osób starszych, schorowanych, z niepełnosprawnościami, jak i do tych, którzy szczególnie ucierpieli w wyniku pandemii. Wśród potrzebujących są też całe rodziny, które ledwo wiążą koniec z końcem, jednej z nich pomogą w tym roku nasi piłkarze.

– Bycie reprezentantem Polski nie oznacza tylko gry na boisku, ale godne reprezentowanie całego naszego kraju i dawanie dobrego przykładu – podkreśla Wojciech Szczęsny.

– Musicie wiedzieć, że my – osoby, które Was wspierają – jesteśmy z Wami. Możecie czuć nasze wsparcie na Waszych plecach – mówi w kierunku potrzebujących Bartosz Bereszyński.

Szlachetna Paczka to nie tylko pomoc materialna. To przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem, chwila, w której zatrzymujemy się, by poznać historię potrzebujących. Wybranie rodziny ze strony Szlachetnej Paczki, zorganizowanie potrzebnych rzeczy i dowóz do wskazanego magazynu to coś więcej, niż jednorazowe wsparcie materialne. Paczkowe rodziny, które w tzw. Weekend Cudów otrzymują za pośrednictwem wolontariuszy pakunki od darczyńców, odzyskują nadzieję w zmianę na lepsze, mogą poczuć się – często pierwszy raz od bardzo dawna – ważne i zauważone.

– Biorę udział w Szlachetnej Paczce już od dłuższego czasu, co roku. Zachęcam do tego, żeby odwiedzić stronę Szlachetnej Paczki, gdzie można w bardzo łatwy sposób pomóc potrzebującym – dodaje Bartosz Bereszyński.

Dołączyć do drużyny Szlachetnej Paczki można na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

Oceń treść:
;