Imieniny: Joanny, Zuzanny

Wydarzenia: Dzień modlitw za Kościół w Chinach

Dziedzictwo

Pisanki z soli – wielicka specjalność

pisanka z soli fot. P. Chwalba

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka organizuje konkurs „Najpiękniejsza pisanka z soli”. 7 kwietnia 2017 r. w godzinach 9.00-11.00 w Zamku Żupnym w Wieliczce powstawać będą wyjątkowe pisanki z soli, które będzie można oglądać od 11 do 23 kwietnia 2017 r. w Zamku.

 

„Żupna kura” zniosła już solne jajka. Teraz tylko czekamy na uczestników – utalentowanych i kreatywnych uczniów – którzy podczas konkursu w Zamku Żupnym w Wieliczce będą je tak ozdabiać by powstały osobliwe pisanki. Bo sól – prawie jak piosenka – jest dobra na wszystko, nawet można z niej „wyczarować” wielkanocną, wyjątkową pisankę” – przekonuje Małgorzata Bogucka z Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.

18. edycja konkursu „Najpiękniejsza pisanka z soli” odbędzie się już 7 kwietnia 2017 w godz. 9.00-11.00. 

Konkurs organizowany przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka jest jedynym w Polsce, a może i na świecie, w czasie którego jajka wykonane z bryłek soli kamiennej przemienią się w świąteczne pisanki. To jakie one będą zależy od pomysłów uczestników i przyniesionych przez nich materiałów. Czym tym razem zaskoczą? O tym będzie można przekonać się już wkrótce na wystawie „Najpiękniejsza pisanka z soli” w Zamku Żupnym w Wieliczce prezentowanej od 11 do 23 kwietnia 2017 r.

Oceń treść:
;