Imieniny: Doroty, Bogdana, Pawla

Wydarzenia:

Aktywnie

bieg dla bezdomnych fot. Dzieło Pomocy Św. o. Pio

Jeszcze przez 3 dni można się zapisać do drużyny biegowej Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Zespół pobiegnie 18 marca w XV Półmaratonie Marzanny i Biegu z Dystansem, zwracając uwagę na problem bezdomności.

Na chwilę obecną zgłosiło się blisko 80 biegaczy, którzy w ten sposób chcą wspomóc osoby mieszkające na ulicy. Organizatorzy chcieliby pobić zeszłoroczny rekord frekwencji, kiedy swoim biegiem osoby bezdomne wsparło 97 biegaczy.

- Trzeba dostrzegać potrzeby innych i zmienić świat - napisał w swoim zgłoszeniu pan Wojtek, który w barwach Dzieła pobiegnie w tym roku po raz pierwszy. Z kolei pani Katarzyna zaznaczyła, że problem bezdomności jest o wiele bardziej skomplikowany niż się wydaje i nie kończy się wraz z zimą, kiedy to media przestają o nim mówić.

- Uważam, że należy korzystać z każdej możliwej okazji, by mówić o bezdomności. Bieg, w którym bierze udział tyle ludzi, ale też dużo ludzi obserwuje poczynania zawodników jest doskonałą okazją, by o tym problemie powiedzieć głośno - podkreśliła.

Osoby, które przystąpią do biegu w barwach Dzieła otrzymają specjalne koszulki z napisem „Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania”, który jest tradycyjnie hasłem całej akcji. Oprócz tego dostaną specjalną wiosenną niespodziankę przygotowaną własnoręcznie przez osoby bezdomne skupione wokół grupy wsparcia „Loretanin”.

Drużyna Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w Półmaratonie wystartuje już po raz szósty. W drużynie znajdą się bracia kapucyni oraz wolontariusze, którzy na co dzień towarzyszą osobom bezdomnym i zagrożonym bezdomnością.

- Chcemy tym zaangażowaniem uwrażliwić na problem osób bezdomnych i udzielić głosu tym, którzy w przestrzeni publicznej go nie mają. Sam biegłem w zeszłym roku z naszą drużyną i widziałem jak ludzie z zainteresowaniem czytali napisy na naszych koszulkach i kiwali ze zrozumieniem głową - przyznał br. Grzegorz Marszałkowski OFMCap, dyrektor krakowskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

Co więcej na trasie obecni będą także kibice, których zadaniem będzie nie tylko wspieranie brawami i okrzykami zawodników, ale także jeszcze mocniejsze zwracanie uwagi na cel obecności Dzieła. Na flagach i transparentach widoczne będą hasła: „Biegam po ulicy, śpię w domu – nie każdy ma tyle szczęścia” czy „Wiosna nie kończy trudnej sytuacji osób bezdomnych”.

Aby wspomóc w tak wyjątkowy sposób osoby bezdomne należy do 11 marca zgłosić chęć udziału w drużynie biegowej Dzieła za pośrednictwem e-maila biegajzdzielem(na)dzielopomocy.pl lub formularza https://goo.gl/forms/pC6KJsERRukT2xT43.

Oceń treść:
Źródło:
;