Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Aktywnie

Pobiegnij z Bożym miłosierdziem

 fot. pelnikultury.pl Bieg Bożego Miłosierdzia.

Już w najbliższą sobotę, 29 października w Krakowie zapowiada się wyjątkowe sportowe wydarzenie. Bieg Bożego Miłosierdzia, bo o nim mowa, odbędzie się między Sanktuarium św. Jana Pawła II, a Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Trasa przygotowana została specjalnie pod kątem dzieci i młodzieży. Celem wydarzenia ma być dobra zabawa połączona z poznawaniem miejsc i osób związanych z kultem Bożego miłosierdzia.

“Najlepszą formą zachęcającą dzieci i młodzież do udziału w jakimkolwiek wydarzeniu jest forma czynna, aktywna, w której mogą poznawać siebie nawzajem, uczyć się, bawić, spędzać czas z rodziną, a przede wszystkim kształtować swój charakter w oparciu o zasady fair play i wzajemnej pomocy” – wyjaśniła taką ideę propagowania tematu Bożego miłosierdzia Anna Franik z Fundacji Pełni Kultury, organizatora wydarzenia.

Jak podkreśliła Franik z racji Światowych Dni Młodzieży fundacja przygotowała w Krakowie i Wadowicach specjalne widowisko multimedialne “ŚWIĘTY z Wadowic - Jan Paweł II”, które było dedykowane papieżowi Polakowi i upamiętniało jego mądrość, naukę i ogromną wiarę. “Jan Paweł II był także orędownikiem Bożego miłosierdzia stąd pomysł, aby uwypuklić ten fragment nauczania Jana Pawła II. Dlatego miejsce biegu jest symboliczne ponieważ będzie on na Białych Morzach - miejscu, gdzie pozbywano się odpadów z Krakowskich Zakładów Sodowych Solvay, w których pracował Karol Wojtyła, a gdzie obecnie znajdują się dwa słynne krakowskie sanktuaria” – opisała.

W zależności od wieku dzieci i młodzież będą mieć do pokonania od 0,3 do 2 km. Podczas trwania wydarzenia uczestnicy zapoznają się z sylwetkami m.in. św. s. Faustyny, św. Jana Pawła II, św. Jana Kantego, św. Kingi, św. br. Alberta czy św. Jacka Odrowąża. Cały czas będą również trwały zabawy i warsztaty dla dzieci, które poprowadzi pracownia ARETE. Sobotnie spotkanie zakończy się Mszą św.

Dla uczestników biegu przewidziano nagrody, pamiątkowe dyplomy oraz ciepły poczęstunek. Szczegółowe informacje o wydarzeniu i jego regulamin dostępne są pod adresem: www.pelnikultury.pl. Zgłoszenia można nadsyłać do 28 października do godz. 18:00

Bieg organizuje Fundacja Pełni Kultury przy współfinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerami wydarzenia są Miasto Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie oraz pracowania twórcza ARETE.

 

Źródło:
;