Imieniny: Rudolfa, Roberta

Wydarzenia: Światowy Dzień Chorych Na Chemofilię

Z Bogiem

Podejmij „Rekolekcje w godzinie próby”

obraz jezusa miłosiernego fot. Kp/Fra3 Obraz Jezusa Miłosiernego autorstwa Jana Chrząszcza

Do udziału w tak wymownych naukach rekolekcyjnych zachęcają salwatorianie z krakowskiego Centrum Formacji Duchowej. Z uwagi na trwającą pandemię wydarzenie, odwołujące się do postaci Jezusa Miłosiernego, odbywa się online.

Rekolekcje przebiegają pod hasłem „Osiem spotkań z Miłosiernym”. Pierwotnie miały się odbywać pod koniec marca w Krakowie, ale zgromadzenie postanowiło przenieść je do rzeczywistości wirtualnej.

„Zdecydowaliśmy się na odwołanie rekolekcji, kierując się odpowiedzialnością i miłością do Was. Nie zrezygnowaliśmy jednak z przeprowadzenia rekolekcji. Obecna sytuacja w żaden sposób nie zniechęca nas, lecz wprost przeciwnie, jeszcze bardziej zachęca do podjęcia innych konkretnych sposobów towarzyszenia duchowego i udzielania Wam duchowej pomocy” - napisali organizatorzy na stronie internetowej Centrum.

Wydarzenie przebiega w formie lectio divina, czyli polega na pogłębionej lekturze tekstów biblijnych. Każdy dzień rekolekcji ma inny tytuł, ale zawsze związany z miłosierną miłością Boga do człowieka. Wśród nich można wyróżnić m.in. Miłosierny i „praktykujący niewierzący”, „Miłosierny i ‘świat w szpitalu’” czy „Miłosierny i umierający na drodze”.

Nauki głosi ks. Krzysztof Wons SDS, dyrektor Centrum. Zachęca do tego, by wciąż podjąć wyzwanie rekolekcyjne, o którym mówi od kilku dni.

- Stworzyliśmy przestrzeń nazwaną „Domem Słowa online”. Chcemy być z wierzącymi, mimo ograniczeń realnego dostępu do sakramentów i świątyń w trwającej sytuacji kryzysowej związanej z epidemią koronawirusa. To nieważne, że nauczanie trwa już 3 dni. Wciąż można być z nami, gdyż wcześniejsze nagrania są cały czas dostępne do obejrzenia - opisuje kapłan.

Filmy z rozważaniami ks. Wonsa wstawiane są dwa razy dziennie, o godzinie 15:30 i 21:00, na stronie www.cfd.sds.pl oraz kanale YouTube „Centrum Formacji Duchowej Salwatorianie - Kraków”. „Prosimy Was, o ile to tylko możliwe, tak zorganizujcie sobie czas i przestrzeń w swoich domach, abyście zgodnie z tym, co zaplanowaliście pierwotnie, mogli przeżyć ten wielkopostny czas na rekolekcjach lectio divina” - proszą każdego, kto chce być uczestnikiem rekolekcji, salwatorianie.

Centrum Formacji Duchowej w Krakowie prowadzone jest przez zgromadzenie zakonne salwatorianów. Powstało w 1997 roku. Proponuje sesje, szkoły formacyjne i rekolekcje, w których szczególną uwagę  poświęca się pojedynczej osobie i jej indywidualności. Towarzyszy osobom duchownym i świeckim w poszukiwaniu głębszego doświadczenia wiary i integralnego rozwoju duchowego i psychicznego. CFD współpracuje z cenionymi formatorami różnych szkół i ośrodków życia duchowego, którzy służą swoim osobistym doświadczeniem wiary oraz swoim przygotowaniem teologicznym, pedagogicznym i psychologicznym.

Oceń treść:
Źródło:
;