Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

Wydarzenia: Światowy Dzień Bez Samochodu

Życie

Podglądnij dzidziusia, za którego się modlisz

 fot. Fotolia.com

Jak, poza modlitwą, mieć kontakt z dzieckiem, którym opiekuję się w ramach duchowej adopcji dziecka poczętego? Może w tym pomóc aplikacja „Adoptuj Życie”.

Program jest wymyślony przez Fundację Małych Stópek ze Szczecina. Pełni rolę mobilnego asystenta adopcji dziecka poczętego.

- Nieraz mało wiemy na temat rozwoju prenatalnego. A jednak podejmujemy duchową walkę, aby dziecko zagrożone aborcją przeżyło. Ta aplikacja powstała, by codziennie wspierać tych, którzy biorą udział w dziele duchowej adopcji, by mogli być jeszcze lepszymi świadkami w dzisiejszym świecie. A cieszy się ogromną popularnością - w zeszłym roku pobrało ją pół miliona osób - tłumaczy ks. Tomaszem Kancelarczyk, prezes fundacji.

Wczoraj, w Dniu Świętości Życia wiele osób, wobec panującej pandemii koronawirusa, podjęła dzieło duchowej adopcji dziecka nienarodzonego online. Tym mocniej pasuje do nich kontynuowanie modlitwy z mobilną pomocą.

Sama aplikacja cechuje się bogatą grafiką, która umożliwia obserwowania rozwoju dziecka poczętego tydzień po tygodniu. W 3. tygodniu rozwoju można posłuchać bicia serduszka malucha, a już w 6. zobaczyć jak jego rozwój wyglądu na zdjęciu USG.

- To sprawia, że poza duchową więzią, wyrażaną poprzez codzienną modlitwę, możemy też czuć się bliżej dziecka, którym się opiekujemy. Widzimy jak się zmienia, jak rośnie. Można nawet przeczytać jedną myśl malucha na dany dzień. To uwrażliwia i wzmacnia w obrońcy życia poczucie odpowiedzialności - ocenia ks. Kancelarczyk.

Dodaje, że aplikacja służy także temu, by przez kolejne 9 miesięcy nie zapomnieć pomodlić się dziesiątką różańca i specjalną modlitwą dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. - Sam mam w niej ustawioną taką „przypominajkę” na godzinę 12:00 przy okazji odmawiania modlitwy „Anioł Pański” - przyznaje kapłan.

Wskazuje też, że program to również sposób na zastosowanie nowych technologii w dobrym celu oraz umożliwiający dotarcie do szerszego grona odbiorców, zwłaszcza młodszych pokoleń. Aplikację „Adoptuj Życie”, przygotowaną przez Fundację Małych Stópek, można ściągnąć jak każdą inną aplikację w sklepie Google Play. Dostępna jest w języku polskim, angielskim, ukraińskim oraz w niedalekiej przyszłości - hiszpańskim.

Fundacja Małych Stópek, która jest autorem aplikacji, powstała w 2012 r. Jej powołanie sformalizowało działalność Bractwo Małych Stópek, która była grupą osób, które łączy idea obrony wartości ludzkiego życia od samego poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Misją fundacji jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności w jakich się poczęło oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa - wszystko poprzez edukację duchową i intelektualną oraz pomoc specjalistyczną i materialną.

Oceń treść:
Źródło:
;