Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Wydarzenia: Dzień Kultury Fizycznej

Rozrywka

Podgórskie Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych 2019

 fot. mat. pras./ PODGÓRZE.pl

Tradycyjnie w weekend przed wizytą św. Mikołaja zapraszamy na Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych. To już piąta zimowa edycja najbardziej wyjątkowych targów w mieście. Spotykamy się na Rynku Podgórskim w dniach 30 listopada i 1 grudnia!

Na jeden weekend Rynek Podgórski zapełni kilkadziesiąt stoisk, głównie lokalnych artystów, rzemieślników i drobnych wytwórców. To doskonała okazja do nabycia prezentów, oczywiście tych wyjątkowych.

 

Pośród wielu stoisk z rękodziełem każdy znajdzie coś dla siebie i dla swoich bliskich, m.in. ozdoby choinkowe, kolczyki i wisiorki, szkło artystyczne, porcelanę, biżuterię, skarpety i inne różnorodności krawieckie, drewniane szachy, naturalne kosmetyki, gry planszowe, książki i wiele, wiele więcej. Na targach dominują produkty robione ręcznie, głównie wykonane lokalnie. To okazja do spotkania pomiędzy twórcą i kupującym. Nasi wystawcy zawsze znajdują czas na rozmowę, uśmiech, wymianę informacji czy dobre życzenia. Tę atmosferę lokalności, rodzinności, swojskości podkreślają wszyscy odwiedzający. Poznanych na targach wystawców, klienci targów mogą odwiedzać w ich pracowniach przez cały rok.

 

Co roku na targach rezerwujemy jedno bezpłatne miejsce dla organizacji pozarządowej wykonującej społecznie ważną pracę. Tym razem będzie to Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca z produktami, które powstały na warsztatach terapeutycznych.

 

Partnerem świątecznych Targów jest m.in. Fundacja Targ Pietruszkowy, organizujący nie tylko targ na Placu Niepodległości, ale także propagującą zdrowy styl życia i troskę o środowisko. Proponujemy więc Państwu nie tylko zakup wyjątkowych rzeczy. Chcemy zwrócić  także uwagę na sposób ich pakowania. Zachęcamy do przyjścia z własnymi siatkami, a wystawców zachęcamy do wyjątkowych, acz ekologicznych opakowań.  Wspólnie ograniczmy zbędny plastik.

 

Na targach będzie można również odwiedzić stoisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, by poznać bliżej pracę leśników i dowiedzieć się licznych ciekawostek z życia lasu i jego mieszkańców. Nie zabraknie też stoiska Stowarzyszenia PODGORZE.PL, gdzie będzie można kupić podgórskie upominki, jak skarpety, kubki, przewodniki i pocztówki, a także dowiedzieć się o działaniach stowarzyszenia. Z kolei na stoisku Centrum Kultury Podgórza będziecie Państwo mogli zapoznać się z ich bogatą ofertą. 

 

Na scenie będzie rozbrzmiewać muzyka przybliżająca atmosferę świąt. Spodziewamy się też znanych wykonawców. Zaplanowaliśmy także warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz wizytę prawdziwego św. Mikołaja z workiem prezentów!

 

Największą ozdobą i atrakcją, podobnie jak w poprzednich latach będzie ponad stuletnia wiktoriańska karuzela, która zawsze cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Zrekonstruowana z przypadkowo odnalezionych elementów jest magicznym wehikułem, który zabiera w podróż w czasie, której trudno się oprzeć. Tak jak kiedyś wędrowała po jarmarkach Austro-Węgier, dziś nadal zachwyca mieszkańców wielu polskich miast, a także pojawia się w filmach (m.in. ostatnio w „Piłsudskim”).

 

Targi to nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów, ale także okazja do spotkania i wspólnego biesiadowania przy aromatycznej kawie, grzanym winie czy ciepłych daniach. Jak co roku strefa gastronomiczna będzie zróżnicowana, ze szczególnym naciskiem na zdrowe jedzenie. Będzie można skosztować słodkich wypieków, ciepłych kanapek i bajgli, zjeść przepyszną rozgrzewającą zupę czy zasmakować w pierogach.

 

Program dodatkowych atrakcji:

SCENA

Sobota / 30 listopada 2019

14.00 – 16.00   Pokaz zespołów i solistów eliminacji do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie oraz solistów – uczestników  zajęć w Centrum Kultury Podgórza
16.00 – 17.00   Koncert Doroty Helbin „Muzyczna Bombonierka”
17.00 – 18.00   Koncert Małgorzaty Markowskiej „Co raz bliżej Święta”
18.15 – 19.00   Spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Otwartego „Świąteczna Wyprawa czyli jak Skrzat szukał Mikołajowej Księgi”
19.00 – 20.00   Koncert Andrzeja Rybińskiego „Nie liczę godzin i lat”

Niedziela /1 grudnia 2019

16.00 – 17.10   Koncert piosenek zimowych i świątecznych dla dzieci
17.30 – 18.30   Warsztaty wokalne: kolędy i pastorałki
18.30 – 20.00   Koncert „40 lat Leliwa Jazz Band”

NAMIOT WARSZTATOWY NA RYNKU PODGÓRSKIM

Sobota / 30 listopada 2019

11.00 – 12.00   Warsztaty plastyczne dla dzieci (wykonywanie ozdób choinkowych i stroików z szyszek, gałązek, mchów – prowadzenie pracownik Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska)
12.00 – 14.00   Warsztaty dla dzieci (wykonywanie ozdób świątecznych – prowadzenie Krystyna Drożdżowska)
15.00 – 17.00   Warsztaty rodzinne (szycie skarpet świątecznych – prowadzenie Agata Misztella)  

Niedziela / 1 grudnia 2019

11.00 – 12.00   Warsztaty zdobienia pierników świątecznych – prowadzenie pracownik Nadleśnictwa Dąbrowa Gromniki)
13.00 – 15.00   Rodzinne warsztaty florystyczne ( stroiki świąteczne – prowadzenie Monika Szot–Twaróg)
15.00 – 16.00   Warsztaty plastyczne dla dzieci (malowanie ręcznie rzeźbionych szopek drewnianych – prowadzenie Łukasz Wiciarz)

PONADTO:
Rynek Podgórski /Niedziela /1 grudnia

13.00 – 14.30   Wizyta Św. Mikołaja i słodki poczęstunek dla dzieci

Oceń treść:
;