Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana

Wydarzenia: Dzień Anioła

Solidarność

kolejka po dary fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

- W imieniu Zgromadzenia Braci Albertynów składam serdeczne podziękowanie za hojną pomoc, okazaną w czasie trwającej wojny, dla Kuchni dla Ubogich prowadzonej przez nasze Zgromadzenie w Zaporożu na Ukrainie - pisze brat Franciszek Grzelka.

 

Dzięki wsparciu Caritas Archidiecezji Krakowskiej w dniach 13-15 lipca 2022 r. został zorganizowany transport żywności do Zaporoża. Dla potrzeb tamtejszej Kuchni dla Ubogich przekazano trzy palety konserw mięsnych, jedna paleta konserw rybnych, pięć kartonów kiełbasy i dwa kartony żółtego sera.
– Potrzeby, które zobaczyliśmy w Zaporożu, okazały się większe niż się spodziewaliśmy. Ciągle zwiększa się tam liczba osób korzystających z pomocy naszych braci. W dniu, w którym rozdawaliśmy żywność przybyło ponad 900 osób. Do Zaporoża wciąż przybywają uchodźcy z terenów okupowanych na południu Ukrainy – mówi brat Franciszek Grzelka, prosząc o dalszą pomoc, w którą można się zaangażować za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Kontakt z Caritas Archidiecezji Krakowskiej  sprawie pomocy uchodźcom z Ukrainy:  +48 780 604 584 oraz  +48575035647.

Kontakt mailowy sprawie przyjęcia uchodźców z Ukrainy, przekazania darów, wolontariatu, potrzeby pomocy: ukraina@diecezja.pl.

Źródło:
;