Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Wydarzenia: Światowy Dzień Raka Krwi

Wspomnienia

Polacy złożyli kwiaty w miejscu zamachu na Jana Pawła II

miejsce zamachu na jana pawła drugiego fot. Lucaok / wikipedia.org

Wieczorem we wspomnienie św. Jana Pawła II Polacy wspólnie modlili się na placu św. Piotra. Odmówiono różaniec, odśpiewano pieśni, a także złożono kwiaty na miejscu, w którym Papież został postrzelony. Przywołano też jego apel: „otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Ta modlitwa zwieńczyła cały tydzień świętowania 45. rocznicy wyboru kard. Wojtyły na następcę św. Piotra.

 

Wydarzenie to wciąż pozostaje ważnym wspomnieniem dla Polaków, dlatego też na obchodach nie zabrakło reprezentantów państwa i Kościoła. Była obecna także Polonia, wśród której wielu przechowuje wspomnienia spotkań z Janem Pawłem II.

„To był wyjątkowy czas. Zawsze staraliśmy się pamiętać o rocznicy wyboru Jana Pawła II i o liturgicznym wspomnieniu. Ale w tym roku, ponieważ jest 45. rocznica tej okoliczności, to postaraliśmy się, żeby cały ten tydzień przeżyć w bliskości Papieża-Polaka, jego nauczania i dzieła. Myślę, że to się udało - mówi ks. Paweł Ptasznik, rektor kościoła pw. św. Stanisława. - Bardzo się cieszę, że Polonia pozostaje blisko Jana Pawła II i wszyscy wciąż pamiętamy słowa kard. Ratzingera podczas pogrzebu, że on na nas patrzy i błogosławi nam z okna domu Ojca.“

Źródło:
;