Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Wydarzenia: Dzień bez Telefonu Komórkowego

Wakacje z Bogiem

Polscy biskupi zachęcają do przeżywania wakacji z Bogiem

krakowska pielgrzymka na jasną górę fot. Magdalena Pijewska/ EpiskopatNews

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki przypomina, że czas wakacji sprzyja poznawaniu nowych ludzi czy miejsc. Jak podkreśla ważny jest nie tylko rozwój kulturalny, ale także duchowy.

 

„Dbałość o to, aby nie zaniedbywać modlitwy codziennej, aby oglądając kościoły i przechodząc obok różnych kościołów nie zapomnieć także o niedzielnej Mszy św. Ponieważ chcemy powrócić z wakacji bogatsi duchowo, a nie biedniejsi. Dlatego serdecznie zachęcam wszystkich, ażeby wykorzystać dobrze wakacje dla swego duchowego rozwoju” – stwierdził metropolita poznański.

Do spędzania czasu na łonie przyrody i takiej samej postawy duchowej zachęca także abp Wojciech Polak, prymas Polski.

„Jest to czas, w którym nie możemy zapominać o Panu Bogu, o niedzielnej Eucharystii, o niedzielnej modlitwie. Być może to spotkanie na łonie przyrody bardziej nas jeszcze otworzy na Niego i na siebie nawzajem. Życzę wam dobrych, radosnych udanych wakacji i pięknych rowerowych wędrówek” – powiedział Prymas Polski.

Sierpień to dla Polaków także czas pielgrzymowania do różnych sanktuariów, szczególnie na Jasną Górę. Rocznie przybywa do Częstochowy ponad 300 dużych grup, a w nich ok. 250 tys. osób.

Oceń treść:
Źródło:
;