Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Wydarzenia: Dzień Sapera

Pod oknem

Polskie Centrum Syndonologiczne powstanie w Krakowie

w krakowie powstanie polskie centrum syndonologiczne fot. Materiały prasowe

21 października 2017 r., w wigilię odpustu św. Jana Pawła II, w Centrum Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się spotkanie pt. "Tajemnica Całunu Turyńskiego - nauka i wiara". Konferencja zorganizowana w 5 rocznicę otwarcia wystawy "Kim jest Człowiek z Całunu?" w Krakowie, będzie zarazem wydarzeniem inaugurującym utworzenie Polskiego Centrum Syndonologicznego.

 

Całodniową konferencję otworzy wykład na temat historii Całunu Turyńskiego, wygłoszony przez Dr Giana Marię Zaccone - dyrektora Międzynarodowego Centrum Syndonologicznego w Turynie. Innym ważnym punktem programu będzie interdyscyplinarna dyskusja panelowa pt. "Całun - wyzwanie dla rozumu i zwierciadło Ewangelii" z udziałem naukowców i badaczy Całunu z Włoch i Polski.

W czasie spotkania odbędzie się także promocja nowej książki autorstwa kilku włoskich lekarzy patologów pt. "Autopsja człowieka z Całunu", która jest naukową próbą rekonstrukcji męki Chrystusa, w oparciu o analizę medyczną wizerunku i śladów biologicznych utrwalonych na płótnie.

Wydarzenie zakończy się Eucharystią odpustową, którą odprawi kard. Stanisław Dziwisz i koncertem znanego włoskiego pianisty Andrei Boccalettiego.

Zapisy i więcej informacji na stronie wydarzenia: www.dziencalunu.pl.

Oceń treść:
;