Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego

Wydarzenia:

Jan Paweł II na dziś

tobolsk fot. Óðinn / wikipedia.org

W Tobolsku w rosyjskim obwodzie tiumeńskim poświęcono pomniki Jana Pawła II i Rafała Kalinowskiego. Monumenty obu świętych zostały ufundowane przez polskich motocyklistów, uczestników Rajdu Katyńskiego i Zjazdów Jasnogórskich.

 

Na uroczystość poświęcenia pomników oraz 110. rocznicę istnienia tam kościoła katolickiego przybyła delegacja ambasady polskiej w Moskwie. Polscy dyplomaci wzięli udział w Mszy i uroczystości poświęcenia pomników. Przekazali miejscowej parafii rzymskokatolickiej relikwie św. Jana Pawła II. Pomnik Papieża Polaka odlany w brązie, ustawiony na marmurowym postumencie, liczy kilka metrów wysokości.

Podczas Mszy przewodniczący uroczystościom metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki, były sekretarz Jana Pawła II i Benedykta XVI, życzył wszystkim obecnym wielu łask za wstawiennictwem świętego polskiego Papieża. Zachęcił do brania przykładu z jego gorliwej wiary. Burmistrz Tobolska Władimir Mazur wyraził radość z obecności w tym mieście relikwii Jana Pawła II i nadzieję na liczne pielgrzymki katolików do Tobolska, który z otwartym sercem przyjmie każdego pielgrzymującego do relikwii Wielkiego Papieża Polaka.

Oceń treść:
Źródło:
;