Imieniny: Bogumila, Malgorzaty, Diany

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Elektryka

Pod oknem

Poradnia psychologiczna kolejnym owocem „Szpitala domowego”

Już niebawem w Krakowie powstanie poradnia psychologiczna, która swoją pomocą obejmie osoby z różnego rodzaju problemami i skrzywdzeniami natury seksualnej, w tym także nieczystością. Jest to kolejny z konkretnych owoców „Szpitala domowego” – modlitwy o moralną odnowę miasta, organizowanej przez młodzież duszpasterstw akademickich oraz członków ruchów i wspólnot Krakowa.

 

W ramach pierwszego etapu „Szpitala domowego” w grudniu ubiegłego roku oprócz modlitwy i czuwania prowadzona była zbiórka środków finansowych na rzecz osób wykorzystanych seksualnie.

„Kwesta przyniosła ponad 10 tys. zł – środki te oczekiwały na ukierunkowanie. Przeprowadzono wiele rozmów jak je wykorzystać i wspólnie z kurią krakowską podjęto decyzję o otwarciu poradni psychologicznej dla osób poranionych w sferze seksualnej” – poinformował ks. Dariusz Talik, diecezjalny duszpasterz akademicki i opiekun „Szpitala domowego”.

Jak podkreślił ks. Talik w poradni mają pracować 2-3 osoby o wykształceniu psychologicznym. Wstępnie ustalono, że poradnia będzie zlokalizowana przy ul. Siennej w pomieszczeniach krakowskiego Arcybractwa Miłosierdzia im. ks. Piotra Skargi. Początkowo dyżury będą sprawowane jeden dzień w tygodniu, a na spotkanie z psychologiem będzie prowadzony zapis poprzez specjalny telefon zaufania. Bardziej szczegółowe informacje o funkcjonowaniu poradni podane zostaną na początku kwietnia.

„Szpital domowy” to oddolna inicjatywa duszpasterstw akademickich Krakowa. W pierwszy etap akcji – 30-dniową modlitwę o moralną odnowę Krakowa włączyło się 30 różnych wspólnot. Obecnie trwa drugi etap akcji – w kościele św. Wojciecha na krakowskim rynku codziennie odbywa się wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

Źródło:
;