Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja

Wydarzenia:

Dialog

Posiedzenia Komisji ds. Dialogu między Konferencją Episkopatu Polski a Polską Radą Ekumeniczną

 fot. Fotolia.com

Obchody tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz plany zorganizowania V Ekumenicznej Pielgrzymki dla Sprawiedliwości Klimatycznej z Zielonej Góry do Glasgow były głównymi tematami posiedzenia Komisji ds. Dialogu między Konferencją Episkopatu Polski a Polską Radą Ekumeniczną. Spotkanie odbyło się 12 marca w formie online.

 

Podczas spotkania omówiono tegoroczne obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, które z powodu trwającej pandemii, w wielu miastach zostały ograniczone do większych świątyń. Centralne nabożeństwo ekumeniczne odbyło się 23 stycznia 2021 roku w archikatedrze łódzkiej. Komisja powołała grupę redakcyjną do opracowania materiałów na kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w 2022 r.

Jak poinformowano w komunikacie podczas spotkania zrelacjonowano współpracę ekumeniczną Kościołów w ramach Polskiego Forum Chrześcijańskiego. Na 24 kwietnia 2021 r. planowana jest konferencja w formie on-line, której zamętem jest Godność osób oraz szacunek dla życia. „Kładę przed tobą życie i śmierć… Wybierz życie” (Pwt 30,19).

Podczas posiedzenia komisji omówiono również plany zorganizowania V Ekumenicznej Pielgrzymki dla Sprawiedliwości Klimatycznej z Zielonej Góry do Glasgow. Wydarzenie ma się odbyć w terminie od 14 sierpnia do 29 października 2021 roku.

Komisja omówiła również wydarzenia i inicjatywy ostatnich miesięcy. Zwrócono szczególną uwagę na apel Kościołów i związków wyznaniowych w Polsce na dzień 1 listopada 2020 r. pt. Pamiętajmy o zmarłych, szanujmy ich groby.

Oceń treść:
Źródło:
;