Imieniny: Pelagii, Dominika, Efrema

Wydarzenia: Dzień Przyjaciela

Jan Paweł II na dziś

Poświęcenie tablicy i sali św. Jana Pawła II w Urzędzie Marszałkowskim

sala Jana pawła drugiego fot. BP UMWM

Biskup Jan Zając poświęcił pamiątkową tablicę i salę im. Jana Pawła II w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

 

– Jan Paweł II, jako rodak i biskup krakowski, jest zawsze związany z Małopolską – mówił bp Jan Zając. – Ufamy, że łączy się z nami duchowo i patrzy na nas – kontynuował i prosił, aby nieustannie otaczać troską i odpowiedzialnością dziedzictwo Papieża Polaka. – Mam nadzieję, że te czytelne znaki jego obecności wśród nas – tablica i sala – pomogą wypełniać nam nasze zobowiązania wobec Ojczyzny, zarówno tej wielkiej, jak i tej małej. Szczęść Boże – zakończył.

Podczas odpustu w Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie na Białych Morzach do publicznej wiadomości została przekazana informacja o tym, że 5 października 2020 roku watykańska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, w odpowiedzi na prośbę metropolity krakowskiego z dnia 14 listopada 2019 roku, specjalnym dekretem potwierdziła, że św. Jan Paweł II jest patronem  Województwa Małopolskiego.

Oceń treść:
Źródło:
;