Imieniny: Marka, Elzbiety

Wydarzenia: Dzień Ewakuacji

Film

Poszukiwani statyści do filmu „Bóg w Krakowie”

 fot. Materiały prasowe

Ponad 200 statystów poszukuje Stowarzyszenie „Rafael”, które jest producentem filmu „Bóg w Krakowie”. Sceny ze statystami będą nagrywane od 21 sierpnia do 11 września w różnych lokalizacjach na terenie Krakowa.

 

„Potrzebujemy ponad 200 przeróżnych osób. Od kelnera, ludzi w tramwaju aż po modlących się na Mszy Świętej” – mówi Andrzej Sobczyk ze Stowarzyszenia „Rafael”, które jest producentem filmu „Bóg w Krakowie”.

Sceny ze statystami do pełnometrażowego filmu fabularnego będą nagrywane od 21 sierpnia do 11 września w różnych lokalizacjach na terenie Krakowa. Pełna lista potrzebnych statystów i szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.statysci-krakow.bogwkrakowie.pl. Zainteresowanym informacji udziela także Piotr Gronostalski (tel. 573 288 582).

„Bóg w Krakowie” to pełnometrażowy film fabularny, którego akcja rozgrywa się współcześnie na tle tajemniczego i mistycznego Krakowa. W historie bohaterów wplecione zostanie działanie Opatrzności zogniskowanej przez słynne krakowskie artefakty.

Reżyserem i autorem scenariusza „Bóg w Krakowie” jest Dariusz Regucki, twórca kilkudziesięciu filmów, w tym pełnometrażowego obrazu kinowego „Karolina”. W filmie wystąpią znani polscy aktorzy (m.in.: Jerzy Trela, Edward Linde-Lubaszenko, Dorota Pomykała, Anna Radwan, Piotr Cyrwus, Kamilla Baar).

„To będzie film o tym że Bóg działa i kocha człowieka takim jakim on jest i nigdy nie męczy się w okazywaniu miłosierdzia” – zapowiada Dariusz Regucki. Premierę filmu planuje się na maj 2016 roku.

Patronat honorowy nad produkcją objął metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Producentem filmu jest Stowarzyszenie „Rafael”, które w 2014 roku wyprodukowało i wprowadziło do polskich kin film „Karolina”, którego scenariusz oparto na historii życia bł. Karoliny Kózkówny.

Źródło:
;