Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

Książka

Powstał komiks o życiu bł. Carla Acutisa

 fot. Materiały prasowe

W Stanach Zjednoczonych powstał komiks poświęcony życiu błogosławionego geniusza komputerowego, który mawiał, że Eucharystia jest jego autostradą do nieba. 30-stronnicowa opowieść nosi tytuł „Cyfrowy apostoł: Carlo Acutis i Eucharystia” i jest dostępna również w wersji cyfrowej. 

 

„Poznajcie Carla, 15-letniego włoskiego entuzjastę komputerów, który kochał superbohaterów i gry wideo, ale przede wszystkim Eucharystię” – tymi słowami amerykańskie wydawnictwo Voyage Comics wraz z Augustine Institute reklamuje komiks przybliżający życie błogosławionego milenialsa, który stworzył stronę internetową, aby pokazać światu cuda eucharystyczne. Autorem opowieści jest zafascynowany życiem błogosławionego nastolatka Philip Kosloski, który swą opowieść skonsultował z mamą Carla i dostał od niej „zielone światło” na publikację komiksu. Dzięki temu powstała pełna akcji opowieść, mocno osadzona w wierze katolickiej.  Autor podkreśla, że po prostu starał się „wejść w buty” Carla i opowiadać o jego życiu, patrząc na świat jego oczami. Kosloski wyznaje, że chciałby, aby dzięki komiksowi błogosławiony komputerowiec stał się bliższy współczesnej młodzieży, będąc dla niej inspiracją na drodze wiary i życiowych wyborów.

Komiks przedstawia Carla jako nastolatka z pasją do gier wideo, obrońcę zwierząt i środowiska, piłkarza i fana superbohaterów. Młody człowiek wyróżnia się również tym, że broni swoich niepełnosprawnych kolegów z klasy przed dręczycielami, pomaga bezdomnym i ubogim, uczestniczy codziennie w Mszy i żyje zgodnie z mottem „Eucharystia jest moją autostradą do nieba”. Przypomina też, że Carlo Acutis, ogłoszony dwa lata temu błogosławionym, wciąż jest inspiracją na drodze codziennej świętości. 

Źródło:
;