Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Wydarzenia: Światowy Dzień Raka Krwi

Pod oknem

 fot. Miłosz Kluba

18. sierpnia w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich Premier Ewa Kopacz spotkała się z Metropolitą Krakowskim kard. Stanisławem Dziwiszem, bp Damianem Muskusem oraz z ks. dr. Wojciechem Olszowskim, odpowiedzialnymi za przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

W spotkaniu wzięli udział również wojewoda Małopolski Jerzy Miller, minister  Jacek Cichocki - przewodniczący Zespołu ds. Przygotowania Wizyty Papieża Franciszka w Polsce, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego ŚDM bp Damian Muskus oraz ks. Wojciech Olszowski z Biura Finansowego Komitetu ŚDM.

Ksiądz kardynał poinformował o aktualnym stanie przygotowań Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.  Podkreślał też, że współpraca na poziomie województwa i samorządu Krakowa  i Wieliczki jest wzorcowa, bo w ramach prac logistycznych zarówno Wojewoda Małopolski jak  i Marszałek Województwa doskonale rozumieją istotę powagi przyszłorocznych wydarzeń w Polsce.

- Zaangażowanie się strony rządowej w przygotowania do Światowych Dni Młodych wynika ze świadomości, że gospodarzem jest nie tylko Kościoł, ale także cała Polska w tym rząd  RP. Cieszymy się więc bardzo z tego spotkania, mam nadzieję, że to dobry prognostyk na dalszą współpracę - podkreśla bp Damian Muskus.

Jak dodał hierarcha, najlepszym dowodem na to jest fakt, że z tak dużym wyprzedzeniem powołany został rządowy zespoł ds. przygotowania pielgrzymki Ojca Świętego, bo do tej pory nigdy nie zdarzyło się  by niemal 1,5 roku wcześniej. Zazwyczaj działo się to w ostatnich miesiącach. - Ranga wydarzenia, które nas czeka w przyszłym roku w Krakowie jest tak wielka, że te przygotowania muszą trwać bardzo intensywnie i dzisiaj mamy już naprawdę niewiele czasu - mówi przewodniczący Komitetu ŚDM.

Najbliższe  posiedzenie Rady Ministrów  odbędzie się po południu w Nowohuckim Kombinacie.

Źródło:
;