Imieniny: Marii, Światozara, Makarego

Wydarzenia: Dzień Kupca

Wspomnienia

Premiera czasopisma “Johannes Paulus II. Święty Papież”

jan paweł drugi trzymający krzyż pastoralny fot. Grzegorz Gałązka

16 stron kolorowych, ciekawostki, refleksje, świadectwa i piękne zdjęcia… Czasopismo “Johannes Paulus II. Święty Papież” będzie miało swoją premierę w październiku.

 

Gazeta powstała z inicjatywy polsko – włoskiego Stowarzyszenia kulturalnego „Totus Tuus”- promocja Słowa Świętego Jana Pawła II działającego w Rzymie, które narodziło się 2 kwietnia 2015, w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Jego działalność bazuje na trzech zasadniczych punktach: modlitwie, spotkaniach, publikacjach.

Czasopismo“Johannes Paulus II. Święty Papież” to ukazywać się będzie w dwóch wersjach językowych: po polsku i po włosku, dwa razy do roku w okolicy dat związanych z Papieżem Polakiem, a więc na jesieni, kiedy obchodzony jest Dzień Papieski i 22 października - wspomnienie liturgiczne oraz w kwietniu – gdyż data śmierci papieża najbardziej zapadła wiernym w pamięci.

Gazeta skierowana jest do czcicieli św. Jana Pawła II i pielgrzymów udających się do miejsc związanych z osobą Świętego Papieża. Wersja polska zaadresowana jest przede wszystkich do emigrantów polskich rozrzuconych po całym świecie. Czasopismo jest współfinansowane przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

W numerze „zerowym” – promocyjnym, prócz wywiadu z Joaquínem Navarro-Vallsem – rzecznikiem prasowym Jana Pawła II, który potwierdza przekonanie, że organy prasowe jak Głos Ojca Pio, Posłaniec św. Antoniego, czasopisma poświęcona św. Ricie, św. Franciszkowi i teraz św. Janowi Pawłowi II są wręcz konieczne, będziemy mogli przeczytać artykuł o świętości, którego autorem jest postulator procesu ks. prał. Sławomir Oder. Refleksją o papieżu podzieli się słynny tenor Andrea Bocelli. Swoje świadectwa przedstawią Siostra Marie Simon - Pierre Normande i Floribeth Mora Diaz - dwie kobiety uzdrowione przez Jana Pawła II.

Źródło:
;