Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Wydarzenia: Dzień Kultury Fizycznej

Film

Premiera filmu o św. Andrzeju Boboli

 fot. Materiały prasowe

Premiera filmu „Niezłomny Patron Polski. Święty Andrzej Bobola” odbędzie się 18 czerwca w Krakowie. W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach spodziewana jest obecność prezydenta elekta Andrzeja Dudy.

 

W filmie można zobaczyć wstrząsające fabularyzowane sceny męczeństwa Andrzeja Boboli, a także współczesne świadectwa osób, które doświadczyły łask za jego wstawiennictwem.

„Film nie jest typową hagiografią. Autorzy chcieli przede wszystkim pokazać, jak mocno postać Świętego splata się z trudną historią Polski. Choć Andrzej Bobola jest patronem naszej Ojczyzny, dla wielu jest postacią nieznaną. Jednak ci, którzy poznają jego męczeństwo oraz wydarzenia, które działy się po jego śmierci, traktują go jako niezwykle bliskiego, wręcz osobistego świętego” – przekonują księża misjonarze saletyni, którzy wyprodukowali film.

Premierowy pokaz filmu „Niezłomny Patron Polski. Święty Andrzej Bobola” odbędzie się w Auli Jana Pawła II w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 18 czerwca o godzinie 18.00. Na premierze spodziewana jest obecność prezydenta elekta Rzeczpospolitej Polskiej wraz z małżonką. Św. Andrzej Bobola jest patronem Andrzeja Dudy.

Obraz „Niezłomny Patron Polski. Święty Andrzej Bobola” wyreżyserowały Edyta Szostek i Agnieszka Pers. Narratorem jest znany dziennikarz Krzysztof Ziemiec. Wydawnictwo La Salette do filmu dołączyło album przedstawiający miejsca kultu św. Andrzeja Boboli.

Andrzej Bobola był 49 jezuitą zamordowanym w XVII w. na wschodnich ziemiach Rzeczpospolitej. Jego objawienie dominikaninowi o. Alojzemu Korzeniewskiemu w 1702 r. stało się początkiem wielkiego kultu, którym jest otaczany do dziś.

Źródło:
;