Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Płynów Do Naczyń

Świat

Prezentacja hymnu Światowych Dni Młodzieży Lizbona 2023

logo fot. Materiały prasowe

Dokładnie w drugą rocznicę Mszy Świętej kończącej 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie, Komitet Organizacyjny w Lizbonie zaprezentował oficjalny hymn kolejnej międzynarodowej edycji ŚDM, która odbędzie się za dwa lata w stolicy Portugalii. „Śpiewając ten hymn, młodzi ludzie z całego świata są zaproszeni do utożsamienia się z Maryją, oddając się służbie, misji i przemianie świata” – wyjaśniają w oficjalnym oświadczeniu organizatorzy z Lizbony.

 

Inspiracją do powstania hymnu, zatytułowanego „Há Pressa no Ar” (co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „W powietrzu jest pośpiech”) był temat kolejnych Światowych Dni Młodzieży: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem (Łk 1, 39). Tekst napisał ks. João Paulo Vaz, a muzykę skomponował Pedro Ferreira, nauczyciel i muzyk, obaj z diecezji Coimbra, w środkowej Portugalii. Aranżacje zostały wykonane przez muzyka Carlosa Garcię.

Długo oczekiwana prezentacja odbyła się poprzez portale społecznościowe ŚDM, Facebook i Youtube, stronę internetową lisboa2023.org, jak również poprzez różne media społecznościowe, które włączyły się w promocję tego wydarzenia. „Premiera oficjalnego hymnu w rocznicę poprzednich ŚDM przypomina nam, że te spotkania są jak sztafeta, która trwa przez lata i przynosi dobre owoce zarówno dla uczestników, jak i dla Kościoła lokalnego, który je przyjmuje” - napisano w oficjalnym komunikacie Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

Oceń treść:
Źródło:
;