Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli

Książka

Prezentacja książki "Agca nie był sam"

Kuria Metropolitarna Archidiecezji Krakowskiej, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach, Instytut Gość Media w Katowicach oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zapraszają na prezentację książki „Agca nie był sam. Wokół udziału komunistycznych służb specjalnych w zamachu na Jana Pawła II” autorstwa Michała Skwara i Andrzeja Grajewskiego.

 

Odbędzie się ona w poniedziałek 16 listopada o godz. 12 w sali okna papieskiego w budynku Kurii Metropolitarnej przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie.

Publikacja jest już drugą, po książce „Papież musiał zginąć. Wyjaśnienia Ali Agcy” wydanej wspólnie przez Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach oraz tygodnik „Gość Niedzielny” próbą przybliżenia kulis, przygotowań, przebiegu i konsekwencji zamachu na papieża Jana Pawła II z 13 maja 1981 roku.

Najnowsza książka składa się z dwóch odrębnych ale uzupełniających się części: pierwsza to postanowienia o umorzeniu śledztwa z obszernym uzasadnieniem, w którym prok. IPN Michał Skwara w oparciu o bogaty materiał faktograficzny ukazuje ustalenia polskich prokuratorów; druga to artykuł naukowy, będący wnikliwą analizą historyka dr. Andrzeja Grajewskiego na temat udziału komunistycznych służb specjalnych w zamachu na Jana Pawła II.

Obok Autorów książki, w prezentacji wezmą udział Metropolita Krakowski kard. Stanisław Dziwisz - były osobisty sekretarz Jana Pawła II, naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu prok. IPN Ewa Koj oraz dyrektor oddziału katowickiego IPN dr Andrzej Sznajder.

Źródło:
;