Imieniny: Joanny, Zuzanny

Wydarzenia: Dzień modlitw za Kościół w Chinach

Polska

Prezydent-elekt Andrzej Duda na Jasnej Górze

 fot. Radosław Czarnecki / wikipedia.org

W godzinach popołudniowych 25 maja prezydent-elekt Andrzej Duda przybył na Jasną Górę, gdzie w kaplicy Matki Bożej modlił się za Ojczyznę i za naród. Prezydenta-elekta w kaplicy powitał o. Marian Waligóra przeor Jasnej Góry.

 

„Dla mnie oczywista była dzisiejsza obecność na Jasnej Górze. Przyjechałem podziękować Matce Najświętszej za te wszystkie siły, które mi dała. Jestem także wdzięczny ludziom za modlitwę za mnie na tym miejscu. Czułem ogromne wsparcie w czasie kampanii, podczas której momentami wysiłek był nadludzki” – podkreślał w rozmowie z dziennikarzami Andrzej Duda.

Andrzej Duda zaznaczył, że „chciałby jako prezydent służyć Polakom”. - Chciałbym, by Polacy niezależnie od tego, czy na mnie głosowali czy nie, mogli za te pięć lat powiedzieć, że mają to poczucie, że rzeczywiście starałem się przynajmniej być prezydentem wszystkich Polaków, że starałem się odpowiadać na ich potrzeby, że byłem takim człowiekiem — powiedział.

Prezydent elekt podkreślił również, że najbardziej zależy mu na tym, by „być blisko ludzi i rozumieć ich”. - Na tym mi najbardziej zależy, bo uważam, że potrzebujemy takiej właśnie prezydentury — dodał.

W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. Po przeliczeniu głosów z 51 okręgów okazało się, że zwycięzcą wyborów jest Andrzej Duda, którego poparło 51,55 procent Polaków. Na Bronisława Komorowskiego swój głos oddało 48,45 proc. uprawnionych do głosowania.

Źródło:
;